بیمه پاسارگاد (1997)

 
نویسنده : علی نادری - ساعت ٥:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۳/۳۱
 

ثروتمندترین زن موفق ایرانی

 

 

به گزارش پرتال بانوی ایرانی به نقل از تکناز؛ چندی پیش در سایت‌های خبری فهرستی از میلیاردرهای ایرانی منتشر شد؛ فهرستی که سی ثروتمند ایرانی را به همه معرفی می‌کرد. در این فهرست سی نفره تنها نام یک زن به چشم می‌خورد؛ سیده فاطمه مقیمی۵۲ ساله.
 
 
 
وی در این فهرست با یک رتبه پائین‌تر از اسدالله عسگر اولادی هشتمین میلیاردر ایرانی و ثروتمندترین زن ایران معرفی شده بود.
 
او رئیس یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی و رئیس شورای بانوان بازرگان، اتاق بازرگانی تهران است. سمت‌های دیگری هم دارد و چند سالی هم در انجمن زنان مدیر کار آفرین فعال بوده است. اما بیش از همه این سمت‌هایش خود را یک کار آفرین می‌داند.
او از تبعات اعلام میلیاردر اعلام شدنش سخن می‌گوید و از تماس‌هایی که بعد از انتشار این فهرست با او گرفته شده تا برخی از دوستانش که بعد از اعلام این خبر برای همیشه ارتباط شان را با او قطع کرده‌اند:
***

 
 
بیمه آسیا، خسارت 34 میلیارد ریالی شرکت قاسم ایران را پرداخت
نویسنده : علی نادری - ساعت ٦:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۳/٢۱
 


بیمه نیوز - به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، چک خسارت 34 میلیارد ریالی شرکت قاسم ایران با حضور دکتر ابراهیم کاردگر، نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا به سیدمحمد مدرس‌نیا، مدیرعامل شرکت قاسم ایران تحویل شد.

دکتر کاردگر، نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به اینکه پرداخت خسارت بحق در سریع ترین زمان ممکن، جزء وظایف و برنامه های اصلی بیمه آسیاست، گفت: افتخار بیمه آسیا، خدمت به بیمه گذاران خوشنامی چون شرکت قاسم ایران است که سهامداران آن آزادگان سرافراز هستند.

سیدمحمد مدرس‌نیا ،مدیرعامل شرکت قاسم ایران با تأکید بر رضایت مندی این شرکت از همکاری طولانی مدت با بیمه آسیا، اظهار داشت: این شرکت با 26 شعبه در سراسر کشور در حوزه توزیع دارو یکی از شرکت های برتر پخش کشور می باشد که شرکت مینو یکی از زیرمجموعه های آن است.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران با اشاره به فعالیت بیست ساله این شرکت بیان داشت: سهام شرکت قاسم ایران متعلق به 42 هزار آزاده کشور است.

بنابراین گزارش، با وقوع آتش سوزی در یکی از انبارهای شرکت قاسم ایران کارشناسان اداره خسارت آتش سوزی بیمه آسیا به همراه کارشناسان رسمی دادگستری به محل اعزام شدند و تحقیقات خود را برای ارزیابی علت و میزان خسارت آغاز کردند.

این گزارش می افزاید: با توجه به میزان بالای خسارت و تنوع موجودی انبار، در نهایت پس از بررسی های انجام شده توسط کارشناسان شرکت بیمه آسیا و کارشناسان رسمی دادگستری و حسابرسی اسناد و مدارک مالی بیمه گذار طی مدت پنج ماه ،میزان خسارت 34 میلیارد ریال برآورد و به بیمه گذار پرداخت شد


 
 
بیمه توسعه در آستانه توقف کامل فعالیت هایش قرار گرفت !
نویسنده : علی نادری - ساعت ٦:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۳/٢۱
 

بیمه نیوز - در اجرای بخش پایانی مصوبه جلسه مورخ ۲۱/ ۱۲/ ۱۳۹۲ ، گزارش بیمه مرکزی از نتایج اقدامات انجام‌ شده شرکت بیمه توسعه در جلسه مورخ ۳۰/ ۰۲/ ۱۳۹۳ شورای عالی بیمه مطرح شد و این شورا به استناد گزارش بیمه مرکزی، با توجه به اینکه شرکت بیمه توسعه به تکالیف مقرر در مصوبه شورا عمل نکرده و صرفاً مبلغ کمی از خسارات بیمه‌گذاران و زیان‌دیدگان شخص ثالث را به صورت نقدی پرداخت کرده و همچنین عوارض قانونی را نیز پرداخت ننموده است، مقرر نمود:  

 ۱-   تعلیق پروانه فعالیت شرکت در رشته بیمه شخص ثالث تا زمان ارائه گزارش بیمه مرکزی مبنی بر اجرای تکالیف مقرر در مصوبه مورخ ۲۴/۱۰/۱۳۹۲ شورای‌عالی بیمه تمدید ‌گردد. 

 ۲- به منظور جلوگیری از ایجاد تعهدات جدید و بلندمدت و با هدف حمایت از بیمه‌گذاران خرد، پروانه فعالیت این شرکت در مجموع رشته‌های بیمه عمر (زندگی) نیز تا زمان ارائه گزارش بیمه مرکزی مبنی بر اجرای تکالیف مقرر در مصوبه مورخ ۲۴/۱۰/۱۳۹۲ شورای‌عالی بیمه تعلیق گردد.

۳- بیمه مرکزی می‌تواند از پرداخت خسارات مربوط به سهمیه اتکایی اجباری بیمه‌نامه‌های صادره طی دوره تعلیق فعالیت خودداری نماید.

 
 

 
 
کارت ویزیت
نویسنده : علی نادری - ساعت ٥:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۳/۱٧
 


 
 
پرسش و پاسخ های بیمه ای
نویسنده : علی نادری - ساعت ٦:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۳/۱۱
 

به‌ زبان‌ ساده‌، بیمه‌ چه فایده‌هایی‌ دارد ؟

بیمه‌، افزون‌ بر رفع‌ تشویش‌ خاطر، دلهره‌ و نگرانی‌ از حوادث‌ زیانبار احتمالی‌ آینده‌، دارای‌ خصلت ‌تعاون‌ و کمک ‌به‌ همنوع ‌ است‌.

طرفین ‌قرارداد بیمه‌ چه‌ کسانی‌ هستند ؟

طرفین‌ قرارداد، عبارتند از:


1- بیمه‌گذار که‌ خریدار بیمه ‌است‌ 2- بیمه‌گر که ‌فروشنده‌ بیمه‌ است یعنی‌ همان ‌شرکت‌ بیمه‌.

موضوع‌ بیمه‌ یا بیمه‌ شده‌ چیست‌ ؟

مورد بیمه‌، موضوع‌ بیمه‌ یا بیمه‌شده‌ هر سه‌ به‌ یک‌ مفهوم ‌است‌: اموال‌، مسؤولیت‌ یا شخصی‌ است‌ که‌ تحت‌ پوشش ‌بیمه‌ای‌ قرار می‌گیرد.


چه ‌کسی‌ می‌تواند خریدار بیمه‌ باشد ؟

کسانی‌ که‌ مالک‌ یا استفاده‌ کننده‌ از اموال‌ منقول‌ و غیرمنقول ‌باشند یا قانون مسؤولیت‌ خسارت‌ وارده‌ به‌ اشخاص‌ ثالث ‌را برعهده‌ داشته ‌باشند، دارای‌ نفع‌ بیمه‌پذیر هستند و می‌توانند آن‌ را بیمه ‌کنند.


با انواع‌ ریسک‌ چگونه‌ باید برخورد کرد ؟

هرشخصی‌ در زندگی‌ روزمره‌ خود، ممکن‌ است‌ باحوادث ‌گوناگونی‌ مواجه‌ شود. برخی‌ از این‌ حادثه‌ها، خوشایندند که‌ به‌ آنها شانس‌ می‌گویند و بعضی‌ ناخوشایند که‌ ضرر و زیان‌ به‌ دنبال‌ می‌آورند و ریسک‌ خوانده‌ می‌شوند. راه های‌ گوناگونی ‌برای‌ برخورد با ریسک ‌وجود دارد. برای‌ مثال‌، برخی‌ از آنها را می‌توان‌ حذف‌ کرد یاکاهش‌ داد; از بعضی ‌اجتناب‌ کرد یا خنثی ‌نمود یا اینکه ‌ریسک‌ را نگه ‌داشت‌. ولی ‌مهمترین‌ و مؤثرترین‌ روش‌ برای‌ مقابله‌ با ریسک‌، انتقال ‌آنها به‌ شرکتهای‌ بیمه‌ است‌. با بیمه‌کردن‌ جان‌، مال‌ و مسؤولیت‌ خویش‌ می‌توان‌ عواقب‌ زیانبار مالی‌ ریسک‌ را به ‌بیمه‌گر منتقل‌ کرد.


شرکت‌ بیمه‌، چگونه ‌و براساس‌ چه‌ اطلاعاتی‌، اشخاص‌ یا اموال‌ را بیمه‌ می‌کند ؟

ارائه‌ اطلاعات‌ برای‌ ارزیابی‌ خطر، تعیین‌ حق‌ بیمه‌ و صدور بیمه‌ نامه‌ از وظایف‌ بیمه‌گذار است‌. در بیمه‌های ‌اشخاص‌، بیمه‌ گذار باید علاوه‌ بر پیشنهاد بیمه‌، برای‌ بیمه‌شده‌ فرم ‌پرسشنامه‌ پزشکی‌ را نیز تکمیل‌ کند. برای‌ بیمه‌های ‌اموال ‌بیمه‌گذار باید در پیشنهاد بیمه‌ اطلاعات‌ لازم‌ را که ‌درتصمیم‌گیری‌ بیمه‌گر مؤثر است‌ قید کند. البته‌ درصورت ‌ضرورت‌، بیمه‌گر می‌تواند از بیمه‌ شده‌ معاینه‌ پزشکی‌ ‌بعمل‌ آورد و در مورد بیمه‌ اموال ‌از گزارش ‌کارشناسی ‌بازدید اولیه‌ استفاده‌ کند.
 
 
قانون اعداد بزرگ و پیش‌بینی حق بیمه‌ها
نویسنده : علی نادری - ساعت ٦:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۳/۱۱
 
0
0

قانون اعداد بزرگ و پیش‌بینی حق بیمه‌ها


 
۹:۲۲ - ۱۳۹۳/۳/۳کد خبر: 12831
اکثریت شرکت‌های بیمه یا بیمه‌گران وقتی میزان خسارت پرداختی آنها از میزان انتظاری آن بیشتر می‌شود، نمی‌خواهند یا نمی‌توانند مبلغی اضافه بر قرارداد بیمه از بیمه‌گذاران خود دریافت کنند.
 

عصر بانک؛ اتکای آنان باید بر سرمایه در گردش شرکت (که توسط سهامداران به‌طور عمده از محل بازده سرمایه‌گذاری‌های مناسب شرکت تامین شده است) برای جبران آن خسارت‌ها باشد. یکی از مهم‌ترین اهداف نظم و نسق بخشیدن به صنعت بیمه و نقش حیاتی مقام ناظر، هم اطمینان از آن است که شرکت‌های بیمه همیشه یک حاشیه کافی از دارایی‌ها را بیشتر از بدهی‌ها برآورد شده خود، با توجه به اهمیت ریسک‌های ذاتی کسب‌و‌کار بیمه‌گری برای ادامه حیات اقتصادی و تجاری آن شرکت‌ها در نظر بگیرند.


 
 
علی اکبر رفوگران موسس خودکار بیک
نویسنده : علی نادری - ساعت ٤:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۳/۱۱
 

زندگینامه علی اکبر رفوگران، موسس کارخانه تولید خودکار بیک


 
علی اکبر رفوگران پس از ناکامی در اجازه تولید خودنویس در ایران، به فکر تولید کالایی افتاد که مصرف عمومی‌تر و بیشتری در بازار ایران داشت. احتمالا هیچ ایرانی نیست که حداقل یک‌بار خودکار بیک در دستش نگرفته باشد و با آن آشنا نباشد.
 

 

 

 

طی سال‌های واردات خودکار به ایران، مردم به نوشتن با آن عادت کرده بودند و فروش آن گسترش پیدا کرده بود. به همین دلیل بازار داخلی به حدی مصرفش گسترش یافته بود که تولید خودکار در ایران منطق اقتصادی داشته باشد. خانواده رفوگران که سال‌ها در تجارت نوشت افزار و خودکار مشغول بودند به تاسیس کارخانه تولید خودکار بیک در سال ۱۳۴۲ اقدام نمودند.

 در آغاز هنگامی که علی‌اکبر پیشنهاد تاسیس کارخانه را به پدرش داد، میرزا علی به پسرش گفت می‌ترسم این زیاده‌خواهی تو خشم خدا را برانگیزد وی نگاه درویش گونه‌ای به زندگی داشت، به علاوه پروژه تولید و کارخانه‌داری در ذهنیت او کاملا مساله‌ای تاریک بود.

 سرانجام علی‌اکبر رفوگران پدرش را قانع نمود تا با تاسیس کارخانه بیک در ایران موافقت نماید. در پاریس به دیدار بیک، موسس و رییس کارخانه بیک رفت


 
 
فعالیت دومین شرکت بیمه خارجی به‌زودی
نویسنده : علی نادری - ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۳/٧
 

فعالیت دومین شرکت بیمه خارجی به‌زودی

تاسیس دفاتر شرکت‌های بیمه خارجی با هدف ارتباط با شرکت‌های داخلی انجام می‌شود.

صنعت بیمه- معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی از صدور مجوز آغاز به‌کار دفتر ارتباطی یک شرکت بیمه خارجی در ایران خبر داد.


رحیم مصدق در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به فعالیت یک شرکت بیمه خارجی در ایران از مدتی پیش، اظهار کرد: به‌زودی با صدور مجوز فعالیت توسط بیمه مرکزی، دومین شرکت بیمه خارجی آغاز به کار خواهد کرد. وی با بیان اینکه به شرکت‌های بیمه خارجی در ابتدا مجوز تاسیس دفتر ارتباطی داده می‌شود، افزود: تاسیس دفاتر شرکت‌های بیمه خارجی با هدف ارتباط با شرکت‌های داخلی انجام می‌شود.

 

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با بیان اینکه این دو شرکت بیمه اروپایی هستند، تصریح کرد: به شرکت‌هایی مجوز فعالیت در ایران داده خواهد شد که تمام ضوابط حرفه‌ای را داشته و از لحاظ وضعیت مالی، تخصصی و توانگری در شرایط مناسبی قرار داشته باشند.


مصدق با اشاره به مراحل صدور مجوز فعالیت شرکت‌های بیمه خارجی در ایران، گفت: در مرحله اول این شرکت‌ها دفاتر خود را دایر کرده و می‌توانند با شرکت‌های داخلی ارتباط داشته باشند و در مرحله بعدی در صورت عملکرد مثبت و تمایل شرکت خارجی، امکان راه‌اندازی نمایندگی در داخل کشور فراهم می‌‌شود.


 
 
جعبه سیاه اتومبیل صنعت بیمه جهان را متحول می کند
نویسنده : علی نادری - ساعت ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۳/٧
 

جعبه سیاه اتومبیل صنعت بیمه جهان را متحول می کند

رانندگان تا ۱۰ سال آینده یا با افزایش شدید حق بیمه ها مواجه می شوند و یا از ورود به جاده ها منع می شوند، ‌مگر اینکه اجازه دهند چگونگی رانندگی آنان توسط تکنولوژی جدید کنترل شوند؛ تکنولوژی های که برای نصب ارزان تر هستند.

صنعت بیمه- اتومبیل های بدون جعبه سیاه تا 10 سال آینده از جاده ها خارج می شوند.


به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، رانندگان تا 10 سال آینده یا با افزایش شدید حق بیمه ها مواجه می شوند و یا از ورود به جاده ها منع می شوند، ‌مگر اینکه اجازه دهند چگونگی رانندگی آنان توسط تکنولوژی جدید کنترل شوند؛ تکنولوژی های که برای نصب ارزان تر هستند.


طبق گزارش روزنامه انگلیسی "تلگراف"، تعدادی از بیمه گران اصلی در حال راه اندازی محصولات پیشرفته در سال جاری هستند تا رانندگان را در زمانی مانند سفر، تعداد روزهای که از خودرو استفاده می شود و سبقت غیرمجاز کنترل کنند.