بیمه پاسارگاد (1997)

ابشار مارگون شیراز
نویسنده : علی نادری - ساعت ٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢۱
 


 
 
ارزیابی کیفیت سود(زیان) شرکت های بیمه در سال توسط بیمه مرکزی1392
نویسنده : علی نادری - ساعت ۳:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢۱
 
 
 
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر اساس آیین نامه ۵۸ شورای عالی بیمه و مکمل های آن و اطلاعات دریافتی از شرکت های بیمه، کیفیت سود(زیان) آنها را پس از اعمال کسری ذخایر فنی، ارزیابی کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی، این ارزیابی با بررسی اطلاعات صورتهای مالی حسابرسی شده سال مالی ۱۳۹۲ و مصوب مجامع عمومی ۲۶ شرکت بیمه فعال در سرزمین اصلی و مناطق آزاد و با اعمال کسری یا مازاد ذخایر فنی (مشتمل بر ذخیره خسارت معوق) صورت گرفته است.
بر اساس نتایج حاصله از این ارزیابی، فقط شرکت های بیمه ایران و دی طبق اطلاعات صورتهای مالی حسابرسی شده خود، زیان شناسایی کرده‌اند. همچنین سود شناسایی شده شرکت های بیمه آسیا، میهن و سینا پس از اعمال کسری ذخایرفنی، به زیان تبدیل می شود و عملیات بیمه‌گری شرکت های بیمه ایران، البرز، پاسارگاد، کارآفرین، ملت، دی، رازی و نوین نیز منتج به زیان شده است. 
بر اساس این ارزیابی، عملیات بیمه‌گری شرکت های بیمه البرز و ملت دارای زیان بوده که پس از اعمال سود حاصل از تسعیر ارز، زیان آنها به سود تبدیل شده است. همچنین عملیات بیمه‌گری شرکت بیمه رازی دارای زیان بوده که پس از اعمال سودهای حاصل از فروش دارایی ثابت و تسعیر ارز به سود تبدیل شده است.
در این ارزیابی آمده است هر چند عملیات بیمه‌گری شرکت بیمه پارسیان سودآور بوده اما عواید حاصل از فروش دارایی ثابت و تسعیر ارز سهم قابل توجه ای (۵۰ درصد) در سود کل قبل از مالیات این شرکت داشته است.
بر اساس نتایج این ارزیابی، شرکت های بیمه ایران، آسیا، کارآفرین، ملت، دی، معلم، رازی، سینا، میهن، ما، کوثر، آرمان، امید،  اتکایی امین در مجموع دارای کسری ذخایر بوده اند. همچنین شرکت های  بیمه آسیا با ۱.۹۹۴ میلیارد ریال، بیمه ایران ۵۵۵ میلیارد ریال، بیمه سینا ۴۷۸ میلیارد ریال و بیمه ملت با ۱۴۰ میلیارد ریال دارای بیشترین کسری ذخایر هستند.
جدول خلاصه تغییرات سود (زیان) شرکت های بیمه ناشی از اعمال کسری (مازاد) ذخایر فنی به شرح زیر است:    

خلاصه وضعیت سود شرکت های بیمه د ر سال ۱۳۹۲             (میلیارد ریال)

شرکت

سود (زیان) قبل از مالیات (طبق صورتهای مالی مصوب مجمع)

سود (زیان) قبل از مالیات (پس از اعمال کسری ( مازاد) ذخایر فنی

تفاوت

ایران

-۱۵,۱۷۹

-۱۵,۷۳۵

-۵۵۵

آسیا

۲۰۱

-۱,۷۹۳

-۱,۹۹۴

البرز

۳۸۴

۳۸۵

۱

دانا

۳۱۳

۳۴۵

۳۲

پاسارگاد

۴۸۶

۴۸۷

۲

پارسیان

۸۹۸

۹۲۲

۲۴

سامان

۱۱۵

۱۱۵

۰

کارآفرین

۳۷۲

۳۵۹

-۱۲

ملت

۶۴۲

۵۰۱

-۱۴۰

دی

-۲۸۰

-۴۰۸

-۱۲۸

معلم

۲۱۵

۱۴۷

-۶۸

رازی

۱۰۱

۴۷

-۵۴

سینا

۳۰

-۴۴۸

-۴۷۸

میهن

۷۳

-۳۲

-۱۰۵

نوین

۲۷۹

۲۸۱

۲

کوثر

۳۲۷

۳۰۵

-۲۲

ما

۲۲۷

۲۲۳

آرمان

۱۴۲

۱۱۴

-۲۸

سرمد

۸۵

۸۶

۱

تعاون

۳۶

۳۶

۰

حافظ

۳۹

۳۹

۰

امید

۱۲

۱۰

ایران معین

۳۶۲

۳۶۳

۱

آسماری

۴۹

۵۰

۱

اتکایی ایرانیان

۴۳۰

۴۳۰

۰

اتکایی امین

۳۲۶

۳۲۵

جمع کل

-۹,۳۱۷

-۱۲,۸۴۵

-۳,۵۲۸

 
۱۳۹۴/۰۴/۱۴

 
 
دعوت بکار (استخدام)
نویسنده : علی نادری - ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٤/۱۳
 

اگر به آرزوهایتان نرسیده اید

اگر از شغل تان خسته شده اید

اگر درآمدتان به اندازه ای نیست که شما را به ارزوهایتان برساند

و اگر........

حتم داریم کلید حل مشکل شما نزد ماست اگر شرایط ریر دارید

      - تحصیلات دیپلم به بالا (دانشجو بلامانع می باشد)

      - خلاق ، آموزش پذیر ، با پشتکار بالا

      -  دارای روابط عمومی قوی وقدرت بیان عالی

ب  : ویژگی های ها

     - آموزش رایگان

     - درآمد عالی ورویایی

     - بدون نیاز به سرمایه و دفتر کار

     -  تمام وقت ونیمه

        77187222     -    77187333 


 
 
احراز صلاحیت حرفه ای کارکنان کلیدی و عملیاتی موسسات بیمه ای ضابطه مند شد
نویسنده : علی نادری - ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٤/۱۳
 
نتصاب مدیران شرکت های بیمه دولتی و خصوصی زیر ذره بین

احراز صلاحیت حرفه ای کارکنان کلیدی و عملیاتی موسسات بیمه ای ضابطه مند شد

ساعت ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۴/۴/۷کد خبر: ۵۷۶۱۴
شورای عالی بیمه در راستای تعمیق و گسترش نظارت بر شرکت های بیمه، آیین نامه نحوه احراز صلاحیت حرفه ای کارکنان کلیدی و عملیاتی موسسات بیمه را تصویب کرد.

به گزارش ریسک نیوز از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، بر اساس این آیین نامه، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهاد ناظر موظف به اعمال مواد این آیین نامه در انتخاب و انتصاب مدیران شرکت های بیمه دولتی و خصوصی اعم از مستقیم و غیر مستقیم خواهد بود.


مطابق این آیین نامه، منظور از کارکنان کلیدی، مدیر ارشد ( اعضای هیات مدیره، مدیر عامل، قائم مقام و معاون فنی مدیر عامل)، مسئول فنی (هریک از رشته های بیمه مستقیم، بیمه اتکایی، اکچوئر)، مسئول امور مالی یا کنترلی (مدیران سرمایه گذاری، مالی و ریسک) موسسه بیمه است که علاوه بر دارا بودن صلاحیت های حرفه ای و عمومی باید متناسب با پست سازمانی، ۵ تا ۱۲ سال تجربه بیمه ای، حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته های بیمه، آمار بیمه، اقتصاد، مدیریت، حقوق، حسابداری، مالی، مهندسی صنایع و فناوری اطلاعات و گرایش های مربوط به این رشته و قبولی در مصاحبه تخصصی بیمه مرکزی را دارا  باشند تا بتوانند در پست های کلیدی شرکت های بیمه فعالیت کنند.


در آیین نامه مذکور، سرپرست منطقه، رئیس مجتمع یا رئیس شعبه موسسه بیمه و سایر عناوین با مسئولیت های مشابه کارکنان عملیاتی محسوب می شوند که این افراد نیز باید دارای حداقل ۵ سال تجربه بیمه ای مرتبط و حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته های بیمه، آمار بیمه، اقتصاد، مدیریت، حقوق، حسابداری، مالی، مهندسی صنایع و فناوری اطلاعات و گرایش های مربوط باشند، با این تفاوت که مسئولیت احراز صلاحیت این افراد مطابق با مفاد این آیین نامه بر عهده شرکت بیمه است.


بیمه مرکزی به عنوان نهاد ناظر بر حسن اجرای این آیین نامه می تواند در مواردی چون، احراز تخلف کارکنان کلیدی از قوانین و مقررات بیمه، از دست دادن صلاحیت حرفه ای و عمومی مطابق ماده ۲ آیین نامه مذکور و ارایه هرگونه اطلاعات کذب و خلاف واقع توسط کارکنان کلیدی به بیمه مرکزی یا اکچوئران رسمی بیمه، با تاییدیه هیات عامل، مجوز صلاحیت حرفه ای کارکنان کلیدی را لغو کند.


لازم به ذکر است، افرادی که قبل از تاریخ ابلاغ این آیین نامه در موسسات بیمه عهده دار یکی از سمت های کلیدی یا عملیاتی موضوع ماده ۲ این آیین نامه بوده اند، صرفا در زمان انقضای دوره تصدی یا در صورت معرفی برای تصدی سمت جدید در آن موسسه بیمه و یا هر سمت کلیدی یا عملیاتی در سایر موسسات بیمه، مشمول ضوابط این آیین نامه خواهند بود.
گفتنی است این آیین نامه در قالب آیین نامه شماره ۹۰ در ۲۶ خرداد به تصویب رسیده و در ۷ تیر ماه به شرکت های بیمه ابلاغ شده است. منبع  ریسک نیوز


 
 
یک شرکت بیمه گر ترک در راه بازار بیمه ایران/تاریخچه شرکت و جزئیاتی از نحوه فعالی
نویسنده : علی نادری - ساعت ٢:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٤/۱۳
 

یک شرکت بیمه گر ترک در راه بازار بیمه ایران/تاریخچه شرکت و جزئیاتی از نحوه فعالیت

ساعت ۱۴:۴ - ۱۳۹۴/۴/۶کد خبر: ۵۷۵۱۸
منابع آگاه ازتقاضای یک شرکت بیمه ای ترک جهت فعالیت در بازار بیمه ایران خبر می دهند./ شرکت آویوا (AVIVA ) یکی از شرکت های خصوصی بیمه عمر و زندگی ترکیه بوده که دارای ۳۱ میلیون مشتری با محصولات سرمایه گذاری ، پس انداز و بیمه است که در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۷ تاسیس شده است.

به گزارش خبرنگار ریسک نیوز از سر گیری مذاکرات ایران و 1+5 بیش از هر جایی آثار خود را در بازار های مالی نشان داده که در این میان بازار بیمه نیز در کنار بازار پول و سرمایه ، تحت تاثیر مناسبات بین المللی ، از این امر مستثنی نبوده است  ، در این راستا  از زمانیکه چشم انداز مثبتی از  رفع تحریم ها ایجاد شده ، رفت و آمد بیمه گران خارجی و تکاپو برای حضور در بازار بیمه ایران به چشم می خورد به طوریکه  به گفته رییس کل بیمه مرکزی ، در مراسم آغاز رسمی فعالیت دفتر ارتباطی کارگزاری ناسکو در ایران ، بازار اتکایی کشور مورد توجه بسیاری از بیمه گران خارجی است و درخواست های زیادی برای تاسیس دفاتر ارتباطی به بیمه مرکزی رسیده که در حال بررسی است.

به دنبال تحرکات بیمه گران خارجی در ایران ، منابع آگاه ازتقاضای یک شرکت بیمه ای ترک جهت فعالیت در بازار بیمه ایران خبر می دهند.


 
 
داستان بزوس مالک آمازون
نویسنده : علی نادری - ساعت ٧:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٥
 


کودکی

بی شک آمازون از جمله نام هایی است که تاریخ فروش اینترنتی را بدون آن نمی توان تصور کرد. اما آمازون این اسطوره شدن را مدیون جف بزوس است. جفری پی. بزوس در آلبورک در ایالت نیومکزیکو به دنیا آمد. مادرش زمانی که هنوز سنش به بیست سال نمی رسید از پدر طلاق گرفت.

بزوس چهار ساله بود که مادرش با مایک بزوس وکه مهاجری از کوبا بود ازدواج کرد. وقتی مادر و پدر جف با یکدیگر ازدواج کردند، خانواده به هودسون نقل مکان کرد و پدر در شرکت اکسون مهندس شد. خانواده مادری جف اصالتا تگزاسی بودند و مزرعه ای در حدود 25 هزار هکتار در اختیار داشتند. پدر بزرگ جفری یک مسوول محلی بود و در کمیسیون انرژی اتمی در آلبوکرک کار می کرد.


 او خیلی زود بازنشسته شد و به مزرعه خانوادگی شان رفت و جف هم اکثر تابستان ها، در این مزرعه پیش پدر بزرگش بود. جف از همان ابتدا نبوغ خود را به نمایش گذاشت. زمانی که هنوز ده سال بیشتر نداشت گاراژ خانه را تبدیل به آزمایشگاه کرده بود. در سنین نوجوانی با خانواده به میامی در فلوریدا رفت.

در همان سال ها بود که در خود میل شدیدی به کامپیوتر دید. پس از فارغ التحصیل شدن به پرینستون رفت تا فیزیک بخواند اما خیلی زود به عشق قدیمی خود یعنی کامپیوتر بازگشت و در علوم کامپیوتر و مهندسی الکترونیک از دانشگاه فارغ التحصیل شد.

1986
فارغ التحصیلی


پس از فارغ التحصیلی، جف بزوس شغلی در وال استریک پیدا کرد. در آن زمان وال استریت به شدت به کامپیوتر و نرم افزارهایی احتیاج داشت که رویکرد بازار را پیدا و بررسی کند. او در فیتل کار کرد. شرکتی پیش رو که در حال ساختن شبکه ای برای ایجاد تجارتی بین المللی بود.

سپس به شرکت بانکرز تراست رفت و تا رده معاون ریاست هم بالا رفت اما این شغل با روحیات او سازگار نبود و به شرکت شاو رفت. تخصص این شرکت در زمینه تولید نرم افزار برای بازار سهام بود. در این شرکت بود که نبوغ بزوس شکفته شد و نرم افزارهایش در زمینه سهام، او را تا مقام معاون ریاست بالا برد اما بزوس باز راضی نبود.


1990
ظهور اینترنت و استعفای بزوس


در ابتدای دهه نود اینترنت هنوز به معنای امروزی تجاری نبود. اینترنت در ابتدا برای وزارت دفاع ابداع شده بود که در زمان های ضروری شبکه های نظامی را به یکدیگر متصل نگاه دارد. شرایطی مانند حمله نظامی یا حوادث طبیعی. پس از چندین سال این امکان برای دولت و محققان دانشگاهی نیز فراهم شد اما در ابتدای دهه نود، دولت این امکان را برای عموم هم فراهم کرد.

با این وجود در سال 1994 هنوز هیچ تجارتی در اینترنت وجود نداشت. یک روز بهاری جف بزوس در خانه نشسته بود و مقاله ای خواند که در آن ذکر شده بود استفاده اینترنت، هر ساله 2300 درصد افزایش پیدا می کند. او همانجا فهمیدکه این مکان بازار آینده است و شروع کرد به بررسی قابلیت های این محیط مجازی.

1994

بزوس می گوید: «با خود فکر کردم که چه تجارتی را می شود با اینترنت و به روش پستی انجام داد. اسم بیست تجارت را روی کاغذ نوشتم و با خود فکر کردم که اینترنت به کدام یک از این تجارت ها ابزار بهتری نسبت به تجارت به شیوه سنتی می دهد. دیدم کتاب بهترین است، چون کتاب کمترین جزییات را دارد و برای هیچ کتابی برای مثال کاتالوگی چاپ نمی شود. پست کردن آن راحت است و می توان به شکل مجازی مشتریان بسیاری برای آن پیدا کرد.»


اتفاقا روز بعد قرار بود که نشست فروشندگان کتاب آمریکا برگزار شود. بزوس معطل نکرد و روز بعد به لس آنجلس رفت و در نشست فروشندگان کتاب آمریکا شرکت کرد و هر چیزی که راجع به تجارت کتاب بود آموخت. او دید که تقریبا تمامی فروشندگان عمده کتاب، لیستی کامپیوتری از کتاب های خود دارند.

تنها چیزی که او نیاز داشت، مکانی در اینترنت بود. جایی که مردم بتوانند لیست کتاب ها را بررسی کنند و در همان جا سفارش کتاب خود را بدهند. کارمندان بزوس برای این ریسک هیچ کدام تمایلی نشان ندادند اما بزوس تصمیم گرفت که خود به تنهایی وارد این تجارت شود و از موقعیت شغلی عالی خود در نیویورک استعفا داد.

جف و همسرش مکنزی، به تگزاس پرواز کردند. ناپدری اش به آنها یک شورلفت بلیزر مدل 1988 داد و با همان به سوی سیاتل رفتند. سیاتل جایی بود که آنها به تولیدکنندگان عمده کتاب دسترسی داشتند.

این شهر همچنین مرکز کامپیوتر آمریکا هم بود. در اتومبیل آنها راجع به نام شرکت بحث کردندو به نام آمازون رسیدند. آمازون با حرف A شروع می شد و جف می خواست که در جست و جوگرهای کامپیوتری به شیوه آن زمان که به ترتیب حروف الفبا بود، نامش در ابتدای لیست باشد.


1995
آغاز به کار آمازون


دفتر فروشگاه آنها در خانه دو اتاق خوابه شان بود. جف با استفاده از وسایل قدیمی منزل و سه کامپیوتر در همین مکان سرور آمازون را راه انداخت. وقتی نسخه آزمایشی سایت راه افتاد، از سیصد دوستش خواست که سایت را چک کنند و ببینندمشکلی ندارد.

دوستانش اعلام کردند که تحت سیستم عامل های گوناگون و سیستم های مختلف مشکلی نیست. بنابراین در 16 جولای 1995 بزوس سایتش را برای عموم جهان عرضه کرد و غول متولد شد. او به دوستانش گفت که کلمه آمازون را در فروم های مجازی تبلیغ کنند. فروم های آن زمان تحت سیستم عامل داس بود و تنها می شد از متن بهره گرفت.


 200 دوست دنیای مجازی او دست به کار شدند و در 30 روز، آمازون بدون آن که در مطبوعات و رسانه ها تبلیغی کرده باشد، در 50 ایالت آمریکا و 45 کشور خارجی موفق شد کتاب بفروشد. در ماه سپتامبر، فروش آمازون به هفته ای 20 هزار دلار رسیده بود.


 
 
اگر گویی که بتوانم قدم بردار که بتوانی اگر گویی که نتوانم قدم ورنه که
نویسنده : علی نادری - ساعت ٤:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٥
 

succes.ir-63


 
 
اکچوئری چیست؟
نویسنده : علی نادری - ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٥
 

 اکچوئری چیست؟ 

    آینده با عدم قطعیت همراه است و امکان وقوع حوادثی وجود    دارد که  برای بشر مطلوب نمی‌باشند. برخی از حوادثی که امکان  رخ دادن آنها وجود دارد نامطلوب هستند. "ریسک"، عبارت است از امکان انحراف بالقوه­ی منفی از آنچه مورد انتظار ما است و یا به بیان ساده­تر امکان وجود یک حادثه نامطلوبی است که رخ خواهد داد.

 اکچوئری فردی است که در زمینه‌های زیر تخصص دارد:

  • ارزیابی احتمال وقوع رخدادهای آینده
  • طراحی روش‌های خلاقانه بمنظور کاهش احتمال وقوع حوادث نامطلوب
  • کاهش اثرات حوادث نامطلوبی که رخ خواهند داد

حوادث نامطلوب می­توانند هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ عاطفی تاثیر‌گذار باشند. کاهش احتمال وقوع این حوادث به کاهش درد و رنج جامعه کمک می‌کند. اما برخی از حوادث مانند مرگ، غیر قابل اجتناب هستند. بنابراین کاهش اثر مالی آنها نیز بسیار با اهمیت است. اکچوئری‌ها در واقع متخصصانی هستند که به یافتن روش‌های مدیریت ریسک کمک می‌کنند. این کار آن­ها نیازمند ترکیبی از مهارت‌های تحلیلی قوی، دانش حرفه‌ای و درک رفتار انسان برای طراحی و مدیریت برنامه‌های کنترل ریسک است.