بیمه پاسارگاد (1997)

آزاد سازی حداقل 20میلیون دلار طلب بیمه از اروپایی ها
نویسنده : علی نادری - ساعت ٤:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٥/٢٠
 
 
 
tl tr
 
آزادسازی حداقل ۲۰ میلیون دلار طلب بیمه‌ در پساتحریم/ تجدید قرارداد با اروپایی‌ها
 
معاون بیمه های اتکایی بیمه مرکزی از آزادسازی عنقریب ۲۰ میلیون دلار طلب بلوکه شده صنعت بیمه کشور خبر داد و گفت: قراردادهای بیمه با اروپائیان تمدید می‌شود.

   مینا صدیق نوحی در گفتگو با مهر درباره وضعیت صنعت بیمه در پساتحریم با اعلام اینکه در حال حاضر وضعیت فعالیت‌های صندوق بیمه های اتکایی بسیار مناسب است و تمام ریسک‌های کشور پوشش داده می شود، گفت: در شرایط تحریم تمام ریسک‌های بزرگ مانند هواپیمایی، نفت، انرژی و سایر موارد که نیاز پوشش‌های خارجی داشته، در داخل کشور پوشش داده شد و با وجود تحریم‌های بین المللی، مشکلات در داخل حل شد.
  معاون بیمه های اتکایی بیمه مرکزی افزود: اگر وضعیت تحریم‌ها به همین منوال پیش برود و تحریم‌ها برداشته شود، می توانیم ریسک‌ها را در سطح بین الملل توزیع کنیم، زیرا در حال حاضر فعالیت‌های بیمه ای کشور در سطح بین الملل به کشورهای آسیایی و آفریقایی محدود شده است و بلافاصله در آینده نزدیک با اعمال «برجام» قراردادهای بیمه ای که پیش از تحریم با اروپائیان داشتیم، تمدید می‌شود و تاثیرات مثبتی بر صنعت بیمه کشور شاهد خواهیم بود.
   وی تصریح کرد: با این امر ریسک‌های بزرگ بیمه مطابق با استانداردهای بین المللی در سطح بین المللی توزیع و در خارج پوشش داده می‌شود و بیمه های داخلی در داخل کشور نگهداری خواهد شد و در پساتحریم پوشش ریسک‌های بزرگ را در سطح بین المللی دوباره آغاز خواهیم کرد؛ البته این به معنای عدم استفاده از ظرفیت‌های داخلی نیست.


 
 
سرمایه شرکت های بیمه
نویسنده : علی نادری - ساعت ٤:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٥/٢٠
 
ارائه عملکرد برنامه افزایش سرمایه شرکت های بیمه غیردولتی به شورای عالی بیمه
 
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای برنامه زمانبندی افزایش حداقل سرمایه موضوع مصوبه هیات وزیران، عملکرد شرکت های بیمه غیر دولتی مستقر در سرزمین اصلی را به شورای عالی بیمه ارائه کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی، شورای عالی بیمه ضمن تاکید بر اجرای برنامه مصوب افزایش سرمایه، از شرکت های بیمه‌ای که افزایش سرمایه خود را طبق برنامه اجرا کرده‌اند تقدیر و بر اجرای کامل برنامه زمانبندی مصوب تأکید کرد.
بر اساس این گزارش، شورای عالی بیمه همچنین مقرر کرد شرکت‌های بیمه‌ای که افزایش سرمایه خود را مطابق برنامه زمانبندی اجرا نکرده‌اند اگر تا پایان سال ۱۳۹۵ افزایش سرمایه خود را ثبت نکنند، مطابق با قوانین و مقررات با محدودیت فعالیت مواجه خواهند شد.
شورای عالی بیمه همچنین از اقدام شرکت های بیمه پارسیان، البرز، اتکائی ایرانیان، پاسارگاد، کارآفرین و کوثر در افزایش سرمایه قدردانی و اعلام کرده است که اگر شرکت های بیمه میهن، نوین و سینا بر اساس سطح توانگری تا پایان سال ۱۳۹۴ اقدام به ثبت افزایش سرمایه مطابق با برنامه زمان‌بندی نکنند، بر اساس گزارش بیمه مرکزی تصمیم قانونی لازم اتخاذ خواهد شد. طبق این گزارش، سایر شرکت های بیمه مشمول مصوبه هیات وزیران موظف به اجرای کامل برنامه افزایش سرمایه تا پایان سال ۱۳۹۵ شده اند.
جدول زیر آخرین وضعیت و مقدار افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه در مقایسه با زمانبندی افزایش سرمایه مصوب شورای عالی بیمه را نشان می‌دهد:
* توضیح: سرمایه فعلی شرکت مندرج در ستون اول،  سرمایه شرکت های بیمه را که تاکنون به ثبت رسیده است نشان می‌دهد.