بیمه پاسارگاد (1997)

طلاعیه ۱۴ تسویه خسارت بیمه توسعه
نویسنده : علی نادری - ساعت ۳:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٩/٢٦
 

طلاعیه ۱۴ تسویه خسارت بیمه توسعه

۱۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۹/۲۵کد خبر: 144304
ایستانیوز:فراخوان شرکت سهامی بیمه ایران درخصوص تسویه خسارت زیان دیدگان غرامت فوت و جرح حوادث رانندگی بیمه نامه های صادره شرکت بیمه توسعه از طریق شعب بانک ملت
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، پیرو اطلاعیه های شماره 6 ،7 ،9 ،10 ،12،11 و13  درراستای تسریع در پرداخت و کسب حداکثر رضایت زیان دیدگان محترم حوادث رانندگی شرکت بیمه توسعه در حداقل زمان ممکن مجدداً به اطلاع می رساند از تاریخ 28/12/1393 فرآیند پرداخت صرفاً از طریق شعب بانک ملت سراسر کشور صورت می پذیرد، لذا ضروری است 248 نفر از زیان دیدگان محترم حوادث رانندگی بیمه نامه های صادره شرکت بیمه توسعه به شرح فایل پیوست که دارای چک موسسه اعتباری توسعه هستند از تاریخ 29/09/1394 با در دست داشتن کارت ملی و لاشه چک، بدون هرگونه افتتاح حساب به شعب بانک ملت در محل سکونت خویش مراجعه، و پس از تحویل چک نسبت به دریافت مطالبات خویش اقدام نمایند. لازم به تاکید می باشد چنانچه زیان دیدگان محترم تا قبل از تاریخ 27/12/1393 چک های خود را به موسسه اعتباری توسعه تحویل داده باشند ، درصورت عدم تسویه مطالبات تا تاریخ مذکور با مراجعه به موسسه اعتباری توسعه و دریافت چک های خویش مطابق رویه فوق اقدام نمایند .


 
 
رتبه بندی بازارهای بیمه در خاورمیانه
نویسنده : علی نادری - ساعت ۳:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٩/٢٦
 

 

ترکیه اول و ایران دوم
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۳/۴/۱۴کد خبر: 57360
ایستانیوز:در این رتبه بندی که بر اساس حق بیمه به دست آمده در سال ۲۰۱۳ انجام شده است، ایران در جایگاه دوم جای گرفته است. طبق این گزارش، رتبه تهران در جهان ۴۲ است و میزان کل حق بیمه که در سال ۲۰۱۳ در این کشور جمع شده تقریبا ۹.۶۷ میلیون دلار بوده است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) و به نقل از صنعت بیمه، ایشا اینشورنس ریویو نوشت: در آخرین گزارش منتشر شده توسط گروه بیمه "سوئیس ری" با نام "بیمه جهان در 2013_ پیش به سوی بازیابی" آمده است که بازار بیمه ترکیه توانست عنوان بزرگترین بازار بیمه در منطقه خاورمیانه را به خود اختصاص دهد؛ در حالی که جایگاه این کشور در کل جهان سی و هشتم است.
طبق گزارش های منتشر شده، ترکیه هرچند شرایط خاص و منحصر به فرد خود را دارد و هنوز به سپری شدن سال های طولانی نیاز دارد تا به شرایط ایده آل خود برسد اما کلیه شرایط لازم را برای بیمه گران بین المللی که به دنبال بازاری مناسب هستند، داراست. بهره مندی سهم حداقلی جمعیت ترکیه از پوشش های بیمه ای، شرایط خوبی را برای بیمه گران جهانی مهیا کرده است تا هم به رقابت ها در این کشور دامن بزند و هم رشد بازار بیمه را دوچندان کند.
در حال حاضر 58 شرکت در بازار بیمه  ترکیه مشغول به فعالیت هستند که 35 شرکت تنها در بخش بیمه های غیرعمر مشغول به فعالیت هستند و هفت شرکت نیز در زمینه بیمه های عمر فعالیت می کنند. 16 شرکت بیمه هم در هر دو بخش فعالیت دارند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت بیمه در کشور ترکیه حدود 5 میلیون لیر (2 میلیون و 750 هزار دلار) است.
در این رتبه بندی که بر اساس حق بیمه به دست آمده در سال 2013 انجام شده است، ایران در جایگاه دوم جای گرفته است. طبق این گزارش، رتبه تهران در جهان 42 است و میزان کل حق بیمه که در سال 2013 در این کشور جمع شده تقریبا 9.67 میلیون دلار بوده است.
در ادامه این گزارش آمده است که پس از ایران، به ترتیب کشورهای امارت متحده عربی، عربستان سعودی، مراکش، مصر، لبنان، قطر، الجزایر، کویت،‌ عمان، ‌تونس، بحرین و اردن جای گرفته اند. رتبه جهانی این کشورها نیز به ترتیب، 44، 45، 53، 59، 65، 66، 67، 64، 75، 78،‌84 و 86 عنوان شده است.
اما زمانی که بحث تراکم مطرح می شود، جایگاه 14 بازار برتر تغییر می کند. در میان این کشورها، امارات از بیشترین تراکم برخوردار است و پس از این کشور، قطر، بحرین، لبنان، کویت، عمان، عربستان، ترکیه، ایران، اردن، مراکش، تونس، الجزیره و مصر جای گرفته اند.
از لحاظ نفوذ بیمه نیز لبنان در میان 14 بازار خاورمیانه با 3.2 درصد در رتبه نخست این منطقه و چهل و ششم جهان جای گرفته است. در رتبه بندی جهانی در این زمینه نیز مراکش (47)، ایران (53)، بحرین (60)، اردن (62)، امارات متحده (64)، تونس (67)، ترکیه (70)، عمان (77)، عربستان (79)، الجزایر (81)، قطر (84)، مصر (85) و کویت (87) قرار دارند.
از سوی دیگر، ضریب نفوذ در کویت 0.5 درصد گزارش شده است. ضریب نفوذ بیمه در ترکیه نیز بسیار پایین است؛ در سال 2012 این ضریب تنها 1.35 درصد گزارش شده، این در حالی است که این رقم در کشورهای اروپایی 7.6 درصد است. اما این ضریب پایین از سوی دیگر بازار این کشور را برای معرفی محصولات جدید آماده کرده است.
شرکت بیمه اتکایی سوئیس ری (Swiss Re) قدیمی ‌ترین شرکت بیمه از این نوع و یکی از بزرگترین شرکت ‌های بیمه دنیا است. این شرکت به دلیل فعالیت ‌های بین ‌المللی و اعتبار بیمه‌ ها در جهان زبانزد است. بخش اصلی فعالیت این شرکت در انتقال ریسک، تامین مالی برای ابقای ریسک و مدیریت سرمایه است. سوئیس ری بیش از 70 دفتر در 30 کشور جهان دارد.

منبع : ایستا نیوز


 
 
آیین‌نامه شماره ۶۸
نویسنده : علی نادری - ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٩/٢٢
 

فصل اول- کلیات
ماده ‌۱‌- مؤسسات بیمه مکلفند کلیه بیمه‌نامه‌های زندگی و مستمری خود را بر اساس مقررات این آیین‌نامه صادر نمایند.
ماده ۲- انواع اصلی بیمه‌های زندگی و تعریف هر یک از آنها عبارتند از:
الف- بیمه‌های خطر فوت: قرارداد بیمه‌ای است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در ازای پرداخت حق‌بیمه توسط بیمه‌گذار، در صورت فوت بیمه‌شده در مدت بیمه، مبلغ بیمه را به ذینفع مندرج در بیمه‌نامه پرداخت نماید.
ب- بیمه به شرط حیات: قرارداد بیمه‌ای است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در ازای پرداخت حق‌بیمه توسط بیمه‌گذار، در صورت زنده بودن بیمه‌شده در پایان مدت بیمه، مبلغ بیمه را به ذینفع مندرج در بیمه‌نامه پرداخت نماید.
ج- بیمه‌های مختلط: قرارداد بیمه‌ای است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در ازای پرداخت حق‌بیمه توسط بیمه‌گذار در صورت فوت بیمه‌شده در مدت بیمه و یا زنده بودن وی در پایان مدت بیمه، مبلغ بیمه را به ذی‌نفع مندرج در بیمه‌نامه پرداخت نماید.
د- بیمه مستمری: قرارداد بیمه‌ای است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در ازای پرداخت حق‌بیمه توسط بیمه‌گذار، مبلغ بیمه را به صورت مستمری تا یک مدت معین و یا در زمان حیات بیمه‌شده، به ذینفع ....


 
 
طیب نیا: امیدواریم با همراهی مجلس، مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه حذف شود
نویسنده : علی نادری - ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٩/٢٢
 
 
با توفیق در مذاکرات در آستانه حذف تحریم ها قرار گرفتیم و این امر زمینه تعامل هر چه بیشتر شرکت های بیمه ایرانی و خارجی را فراهم می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی؛ علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی که در بیست و دومین همایش ملی بیمه و توسعه سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه جزو لاینفک نهادهای مالی است که به رشد اقتصادی و ارتقا رفاه عمومی کمک می کند البته سرمایه گذاری و تولید با یکدیگر ارتباط دارند و یکی از خدمات صنعت بیمه نیز پوشش ریسک ها و خطرات است.
 وی ادامه داد: این پوشش ها خطرات آینده را پیش بینی پذیر می کند و تاثیر مثبتی در سرمایه گذاری و رشداقتصادی ایفا می کند و برای خانوارها نیز با افزایش اطمینان و افزایش رفاه اجتماعی ایجاد می کند.
 وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: منابع مالی که در صنعت بیمه انباشته می شود می تواند در رشداقتصادی کشور نقش ایفا کند و فاصله زمانی دریافت حق بیمه و پرداخت خسارت باعث می شود که صنعت بیمه دارای ذخایر فنی باشد که یکی از مهمترین منابع عرضه کننده وجوه در بازارها است .
طیب نیا ادامه داد: این صنعت هم نقش اساسی در کاهش مخاطرات ایفا می کندو هم نقش خود را در بازار سرمایه و بازار های مالی ایفا می کند ضمن اینکه صنعت بیمه با تامین امنیت لازم می تواند به افزایش رفاه اجتماعی کمک کند.
 وی با بیان اینکه،نقش صنعت بیمه در پیشرفت اقتصادی کشور ها و از جمله ایران نقشی غیر قابل انکاردارد ، اظهارداشت:ضریب نفود بیمه های زندگی در ایران دو دهم درصد و در دنیا ۳.۷ درصد است و بنابر این فاصله زیادی با استانداردهای جهانی داریم و این فاصله نگران کننده است و از طرفی نشان دهنده ظرفیت در اقتصاد کشور است