بیمه پاسارگاد (1997)

تام هاپکینز کیست ؟
نویسنده : علی نادری - ساعت ٦:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٩
 

 

 

 

یکی از اساتید بزرگ آموزش فن فروشندگی است . اوسالهاقبل تنها پس ازسه ماه درس خواندن از کالج اخراج شد و برای تامین معاش خودیک سال ونیم دریک شرکت کار کرد.

 

سپس به فروشندگی روی آوردفکرکردکه این راه بهتری برای گذراندن زندگی است.در شش ماه اول فروشندگی به طور متوسط ماهی چهل ودودلاردرآمدداشت.

 

زیربارقرض رفت ودچارناامیدی گردید.این بدترین مقطع زندگی او بود.ولی توانست زندگی اش راتغییردهد.

 

زیرا یک بار پولهایش را جمع کرد تا در یک سمینار پنج روزه آموزش فروشندگی شرکت کند.

 

درنتیجه به نتایج شگفت انگیزی دست یافت. آموزشهای فروشندگی تام برگرفته ازتجارب شخصی خود او هستند و بخش عمده ای ازآن رادرواقع آزمایشها و خطاهای او تشکیل می دهد.

 

8اصل موفقیت از تام هاپکینز :

 

1اموریت شخصی داشته باشید :

 

شما باید در زندگیتان یک ماموریت داشته باشید، یک پس زمینه برای تمام افکارتان، ماموریت من این است :هر لحظه ات را طوری سپری کن که 10 سال بعد به خودت افتخار کنی.

 

شما هم باید ماموریتی برای خود داشته باشید، چه چیزی از خودتان میخواهید؟ چه چیزی برای شما ارزش است؟ آنرا با خط درشت بنویسید و بر روی میز کارتان بچسبانید تا هر وقت خواستید کاری انجام دهید آنرا در پس زمینه ذهنتان داشته باشید.

 

2طمعِ زمان داشته باشید:

 

زمان ما محدود است، ما فقط 86400 ثانیه در روز داریم که میتوانیم استفاده کنیم. مردم عادی که در طبقه متوسط به پایین جامعه زندگی میکنند بیشتر وقتشان را صرف کارهای ناموثر و یا بدون بازده میکنند. افراد موفق وقت شان را به شدت حرفه ای مدیریت میکنند. آنها آگاهانه از زمانشان استفاده میکنند و توازن را بین کار و زندگی عادی رعایت میکنند.

 

 

 

شما هر لحظه ای که میخواهید پشت سر بگذارید میتوانید آنرا به یک لحظه تاثیر گذار بر زندگیتان یا یک لحظه ی بی اثر بر روی موفقیت تان تبدیل کنید، شما تنها و فقط این 2 انتخاب را میتوانید داشته باشید.

 

3هر روز 5 دقیقه وقت صرف اولویت بندی کنید :

 

نظم یعنی داشتن اولویت، شما اگر اولویت نداشته باشید چطور میتوانید نظم داشته باشید؟

 

اگر نظم نداشته باشید چطور میخواهید بهره وری خود را بالا ببرید و از تمام لحظه هایتان نهایت استفاده را ببرید؟ چطور میخواهید بدانید کدام کار شما را موفق و کدام کار شما را در همین جایی که هستید نگه میدارد؟

 

افراد موفق انرژی و وقتشان را به هیچ وجه صرف کارهای بیهوده و بدون بازده نمیکنند، شما هم نباید بکنید.

 

4اطرافتان را با افراد همفکر پر کنید :

 

ثروت، موفقیت و دستآورد پاداش خوبی برای یک فرد جویای آن است؛ اما هرچقدر شما موفقیت بیشتری بدست آورید، تنها تر خواهید شد، زیرا دیگران نمیتوانند گام به گام شما حرکت کنند,

 

آنها احساس خوبی به موفقیت شما و زندگی شما نخواهند داشت (این یک قانون است)

 

افراد موفق براشون به شدت مهم است که زمانشان را با چه کسی به اشتراک میگذارند. افراد موفق بدنبال افراد همفکر و هم سطح خودشان هستند و دوستان بازنده شان را جا میگذارند.

 

5یک پیگیر فوق حرفه ای باشید :

 

خیلی از افراد ایده ها، نظرات و افکار خوبی و جالبی دارند؛ اما هنگام شروع که میشود هیچ.

 

 

 

یا اگر شروع میکنند آنقدر از خود بی اطمینان هستند که با سهل انگاری کار را نیمه تمام رها میکنند. افراد موفق شاید ایده های بزرگی نداشته باشند یا افراد نابغه نباشند، اما ابتدایی حرفی که میزنند را نیز عملی می کنند. آنها از خودشان مطمئن هستند و نمیخواهند اگر هم موفق نشوند، شکست نمیخورند.

 

6بهترین های دیروز را برای خلق فردا با خود حمل کنید :

 

دنیا هر روز در حال پیشرفت است و اختراعات جدید بدون هیچ وقفه ای درحال رسوخ درون زندگی مردم هستند اما نباید در مقابل تکنولوژی مقاومت کنید، افراد موفق با جریان تکنولوژی و زندگی پیش میروند و بهترین های قدیم را نیز با حفظ میکنند اما موفقیت خود را صرف خاطراتشان نمیکنند، آنها به امید فردایی عالی، دیروز خوب را رها میکنند.

 

7 پر توقع باشید :

 

به کم بسنده نکنید. از داشته هایتان خوشحال باشید اما قانع نشوید. همیشه بهترین ها را برای خود بخواهید هیچوقت به شرایط اجازه ندهید بخواد برای شما تصمیم بگیرد. باید اراده کنید و شرایط را عوض کنید, نباید اجازه دهید شرایط تصمیم شما را عوض کند.

 

8 این نوشته را بالای تخت خوابتان بر روی سقف بچسبانید :

 

من متعهد میشوم بیشتر یاد بگیرم

 

تا بتوانم بیشتر کمک کنم

 

تا بتوانم بیشتر بسازم

 

تا بتوانم بیشتر کسب کنم

 

تا بتوانم بیشتر حفظ کنم

 

تا بتوانم بیشتر شکر گزار باشم