بیمه پاسارگاد (1997)

جسی سلومه" مدیرکل بیمه امریکا در خصوص استقبال مردم از بیمه های عمر طولانی
نویسنده : علی نادری - ساعت ٧:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱۱/٢۳
 

ه گزارش پایگاه خبری اخبار بانک،لایو اینشورنس گزارش داد: بیمه نامه های عمر جامع که در آنان بیمه های درمان بلندمدت گنجانده می شود، مشتریان بیشتری را به سمت خود جلب می کنند.

طبق تحقیقات انجمن آمریکایی "بیمه درمان بلندمدت"، اکنون بیشتر مردم جهان خواهان خرید بیمه نامه های هستند که از آنان در درازمدت حفاظت و حمایت می کند. به همین دلیل شرکت های که بیمه های عمر را با شرایطی ویژه عرضه می کنند، مشتریان بیشتری را نیز جذب می کنند.

"جسی سلومه" مدیرکل این انجمن، در این باره گفت: ما به وضوح مشاهده کرده ایم که مشتریان از پس اندازهای استقبال می کنند که از آنان در برابر درمان های طولانی مدت حمایت کند و آنان بتوانند هزینه های درمانی خود را به راحتی بپردازند.

او ادامه داد: این قبیل از بیمه نامه ها امروزه برای همگان در دسترس نیستند و می توان تفاوت های چشمگیری را میان بیمه نامه های که امروزه ارائه می شود، دید.


طبق گزارش این انجمن، بیش از نیمی از افرادی که بیمه نامه های عمر با مزایای درمان های طولانی مدت را خریداری کردند را افراد زیر ۶۰ سال تشکیل می دهند.

در اکثر کشورهای جهان به طور عمومی بیمه نامه های عمر برای مردان گرانتر از زنان هستند چرا که بر اساس آمار منتشر شده زنان عمر طولانی تر نسبت به مردان دارند. اما بیمه های درمانی بلندمدت برای زنان با ریسک های بیشتری همراه است.

به گفته کارشناسان، زنان به طور کلی به خدمات درمانی بیشتری احتیاج دارند و زمان درمانی برای آنان طولانی تر است.

سلومه گفت که برخی از شرکت ها برای این قبیل بیمه نامه ها محدودیت سنی وضع می کنند و این مسئله میانگین سنی خریداران را کاهش می دهد.

او توضیح می دهد: اکثر سهامداران و طراحان مالی درصدد هستند تا این محصولات را به مشتریان جوانان تر بفروشند. اما اکنون تعداد شرکت های که این گونه از بیمه نامه ها را ارائه می دهند در حال افزایش هستند.

مدیرکل این انجمن آمریکایی در ادامه افزود: در گذشته تنها یک یا دو شرکت اصلی محصولات جدید را ارائه می کردند اما در طول چند سال گذشته چندین شرکت بزرگ بیمه، محصولات جدید و خاص را به مشتریان خود معرفی می کنند.

او ادامه داد که برخی از مشتریان درک درستی از تمامی بیمه نامه ها ندارند و تنها از آنان انتقاد می کنند اما ما نیز شاهد تفاوت ها هستیم. اثرات این تفاوت ها در آینده به طور چشمگیری مشخص می شود.

به گزارش صنعت بیمه در این تحقیق آمده است که ۵۶ درصد از خریداران بیمه عمر در سال ۲۰۱۲ میلادی، ۶۴ سال یا کمتر سن داشته اند.