70% افراد ثروتمند هند بیمه زندگی دارند

 

هند: 70٪ افراد ثروتمند بیمه زندگی دارند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پژوهشکده بیمه و بر اساس پیمایش یک شرکت صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام با نام دی اس پی بلک راک ، بیمه زندگی یکی از گزینه‌های سرمایه گذاری برای خانوارهای هندی که درآمد سالانه آنان 5/2 میلیون روپیه (40400 دلار) است، محسوب می‌شود.
بر اساس پیمایش گلوبال پالس، کسانی که سرمایه را بیشتر از پول نقد نگه می‌دارند، 70٪ بیمه زندگی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌نمایند و 64٪ سپرده ثابت دارند. دیگر انواع سرمایه گذاری ها شامل سهام (64٪)، صندوق های سرمایه گذاری سهام مشترک (33٪)، طرح‌های سپرده با سررسید ثابت (27٪)، اوراق بهادار بدون مالیات (25٪)، و دیگر موارد مشابه می باشد.
هندی‌ها 25٪ از درآمد خالص خود را سرمایه گذاری می‌کنند. بر اساس پیمایشی که در میان 27500 نفر از 20 بازار صورت پذیرفت، این نرخ بیشتر از 17٪ متوسط جهانی است. هدف از این پیمایش، درک توان سرمایه گذاران و فهم بهتر نیازهای مالی و رفتار سرمایه گذاری آنان می‌باشد.
در حدود نیمی از این افراد (46٪) اعلام نمودند که پس انداز یا سرمایه گذاری را به عنوان پشتوانه مالی مهم به منظور اطمینان از زندگی آسوده در زمان بازنشستگی انجام می‌دهند و سه چهارم کسانی که بازنشسته نشده‌اند (73٪) نیز در حال پس‌انداز برای زمان بازنشستگی خود می‌باشند. این نرخ از متوسط جهانی (62٪) بالاتر است. همچنین، سه چهارم هندی‌ها (75٪) معتقدند که می‌دانند چه میزان برای بازنشستگی نیاز دارند پس انداز کنند؛ که این نرخ نیز بیش از متوسط جهانی 50٪ اعلام شده است.
بیشتر پاسخ دهندگان هندی به این پیمایش احساس می‌کنند که امور مالی خود را تحت کنترل دارند (75٪)؛ این نرخ قابل قیاس با متوسط جهانی 55٪ و رتبه اول یعنی چین با رقم 84٪ می‌باشد.
تخمین‌ها نشان می‌دهد که افراد ثروتمند در هند کمتر از 1٪ از کل جمعیت یک میلیارد و بیست و هفت میلیون نفری این کشور را دربرمی‌گیرند.

 

منبع : پژوهشکده بیمه

/ 2 نظر / 37 بازدید
محمد قره داغی کد 199700141

سلام آمار ایران رو در دست دارید آقای نادری؟ اگرآمار دقیقش رو دارین ممنون میشم برام ایمیل کنین

محمد قره داغی کد 199700141

mq.bp.1392@gmail.com