تخلف بیمه پارسیان و منع صدور بیمه ثالث

با تصمیم بیمه مرکزی فعالیت بیمه پارسیان در صدور بیمه شخص ثالث تعلیق می‌شود/ تکمیلی
با تصمیم بیمه مرکزی، بیمه پارسیان از صدور بیمه‌نامه شخص ثالث منع می شود.

گزارش خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدمحمد کریمی - رییس کل بیمه مرکزی ایران - با بیان خبر فوق گفت: بیمه مرکزی شکایتی را به شورای عالی بیمه نسبت به تخلفات بیمه پارسیان ارائه کرده بود که این شورا در جلسه امروز این تخلفات را رسیدگی کرد و براساس آن این شرکت تا اطلاع ثانوی اجازه صدور بیمه نامه شخص ثالث را ندارد.

 وی خاطرنشان کرد: افرادی که از سال گذشته بیمه نامه شخص ثالث داشته‌اند شرکت بیمه پارسیان موظف به ارائه خدمات خسارتی، صدور المثنی و یا حتی افزایش سطح پوشش خواهد بود اما برای تمدید و صدور بیمه نامه جدید دیگر مجوزی ندارد.

 کریمی درباره تخلفات بیمه پارسیان گفت: بیمه مرکزی تمام ابعاد تخلفات شرکت‌های بیمه‌ای را بررسی می کند و در اولویت رعایت حقوق بیمه گذاران را در نظر می‌گیرد که شرکت بیمه پارسیان ضمن توجه نداشتن به حقوق بیمه گذاران آیین نامه‌های بیمه مرکزی را رعایت نکرده و حق نیروی انتظامی و وزارت بهداشت و درمان نیز پرداخت نکرده است.

 رییس کل بیمه مرکزی ایران افزود: همچنین براساس آیین نامه‌ها این شرکت باید سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام می داد که انجام نداد وهمچنین آیین نامه توانگری مالی را رعایت نکرده است.

 وی افزود: همچنین بیشترین شکایت از سوی بیمه گذاران را از طرف شرکت بیمه پارسیان داشته‌ایم لذا به دلیل آن‌که این شرکت به اخطارهای بیمه مرکزی توجه نداشته شکایتی به شورای عالی بیمه داشتیم و این شورا تصمیم بر عدم اجازه صدور بیمه نامه شخص ثالث را داشت.

 کریمی ابراز امیدواری کرد: با توجه به این‌که این شرکت در فرابورس است اعضای هیات مدیره هر چه سریع‌تر خود را با قوانین بیمه مرکزی تطبیق دهند تا مجوز صدور بیمه شخص ثالث را مجددا دریافت کنند.

 رییس کل بیمه مرکزی ایران در پایان خاطرنشان کرد: شرکت‌های دیگر بیمه‌ای نیز مراقب رعایت آیین‌نامه‌ها و حقوق بیمه گذاران باشند.

 - فعالیت بیمه پارسیان در صدور بیمه شخص ثالث تعلیق می‌شود

با تصمیم بیمه مرکزی، بیمه پارسیان از صدور بیمه‌نامه شخص ثالث منع می شود.

 به گزارش فارس، مجوز شرکت بیمه پارسیان برای فعالیت در رشته مسئولیت شخص ثالث باطل می‌شود.

 این گزارش حاکیست این تصمیم بیمه مرکزی با توجه به تخلفات بیمه پارسیان در صدور این بیمه‌نامه و پس از تذکرات در این باره گرفته شده است.

 به گزارش فارس این روزها با مطرح شدن احتمال تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از شرکت‌های بیمه، بیمه مرکزی به عنوان متولی نظارت بر بیمه‌گران، نظارت خود را به صورت جدی‌تر  و عینی‌تر از گذشته اعمال می‌کند.

 

/ 0 نظر / 15 بازدید