گفتگوی مدیر عامل بیمه پاسارگاد و وضعیت صنعت بیمه در سال 94

گفتگوی مدیر عامل بیمه پاسارگاد و وضعیت صنعت بیمه در سال ۹۴

 
 
 
 

966647012-02

گفتگوی مدیر عامل بیمه پاسارگاد و وضعیت صنعت بیمه در سال ۹۴

مدیر عامل بیمه پاسارگاد در گفتگو با ریسک نیوز ضمن پیش بینی سال آتی تصریح کرد:

سال آینده هر چند سال آسانی برای بیمه گران نیست اما می تواند ضمن تلاش برای اصلاح مقررات در جهت حمایت از صنعت بیمه، سال برنامه ریزی و تجدیدنظر در بخشی از سیاست های اجرایی شرکت های بیمه برای ایفاء نقش اساسی تر در اقتصاد ملی تلقی شود.

معصوم ضمیری ، مدیر عامل بیمه پاسارگاد ،در گفتگو با خبرنگار ریسک نیوز به ارزیابی گذشته و شرایط فعلی صنعت بیمه پرداخت و افزود: هرچند ارزیابی اساسی گذشته نیاز به داشتن اطلاعات و بررسی های همه جانبه آن دارد ، لیکن یکی از مواردی که به نظر می رسد خصوصی سازی و آزادسازی صنعت بیمه است که در سال های گذشته نکات مثبت و منفی بسیاری داشته که اهم آثار منفی آن را به صورت ویژه در سال ۱۳۹۳ با عدم توان مالی برخی از شرکت های بیمه در ایفای تعهدات شاهد بودیم که نتیجه آن لطمه جدی اعتماد عمومی به شرکت های بیمه بود.

وی در پاسخ به این سوال که با اتکا به وضعیت فعلی میزان اثر پذیری صنعت از عوامل برون زا مانند قیمت نفت و شرایط بین المللی چگونه است و پیش بینی شما در خصوص تاثیر این عوامل در سال ۹۴ بر صنعت بیمه چیست ، اظهار داشت: در یک نگاه کلی می توان گفت صنعت بیمه با آغاز فعالیت بخش خصوصی دوره گذار از وضعیت دولتی به فعالیت مشترک دولت و بخش خصوصی را سپری می کند که متاسفانه این دوره گذار با اتفاقاتی از قبیل برقراری تحریم ها و کاهش قیمت نفت و عدم فعالیت کامل بخش های تولیدی در سال های اخیر همزمان شده است که در فعالیت شرکت های بیمه بی تاثیر نیست.
وی افزود: علاوه بر آن افزایش مبلغ دیه و همچنین وضع مالیات ارزش افزوده و پرداخت های دیگر مانند بخش قابل توجهی از حق بیمه ثالث به عنوان عوارض به وزارت بهداشت و درمان و نیروی انتظامی نیز لطمه مالی شدیدی را متوجه شرکت های بیمه نموده است .

به گفته وی لیکن با ظرفیت سازی خوبی که در سالهای اخیر به وجود آمده و همچنین توجه خاص بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نظارت مالی و حرفه ای در بازار بیمه کشور می توان گفت سال آینده (۱۳۹۴) می تواند ضمن تلاش برای اصلاح مقررات در جهت حمایت از صنعت بیمه، سال برنامه ریزی و تجدیدنظر در بخشی از سیاست های اجرایی شرکت های بیمه برای ایفاء نقش اساسی تر در اقتصاد ملی تلقی شود.

ضمیری در ادامه با اشاره به اصول و نکاتی که بیمه گران در سال جاری از آن غافل بوده اند ، گفت:به نظر می رسد در سال جدید شرکت های بیمه می بایست ضمن پرهیز از رقابت های ناسالم، بر مدیریت حرفه ای پرتفوی خود متمرکز شده و علاوه بر آن با آموزش های علمی و کاربردی ظرفیت اجرایی و خدمات خود را چه در بخش ستادی و چه در بخش فروش ارتقاء بخشند.
مدیر عامل بیمه پاسارگاد به غیر قابل کنترل بودن عوامل برون زای موثر بر صنعت بیمه اشاره کرد و عنوان داشت:با توجه به ظرفیت بالقوه موجود در بازار داخلی و نیازهای متنوع بیمه ای و متکی به فرهنگ بومی کشور، می بایست نیازهای جدید بیمه شناسایی و نسبت به عرضه محصولات جدید برای برآورده کردن آن نیاز ها اقدام نمود. بازار بیمه کشور خصوصاً در بخش بیمه های زندگی پتانسیل بسیار بالایی برای رشد و توسعه دارد.

ایشان در ادامه به پیش بینی سال ۹۴ پرداخت و خاطر نشان ساخت: با توجه به زیرساخت های به وجود آمده در بازار بیمه کشور هرچند سال ۱۳۹۴ می تواند سال آسانی برای شرکت های بیمه نباشد لیکن همدلی، همراهی و همکاری شرکت های بیمه، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای اصلاح مشکلات موجود در بازار بیمه کشور یکی از اساسی ترین الزامات بهبود اوضاع در سال آینده است و در این صورت است که باید امیدوار بود شرایط سخت قابل تصور سال آینده می تواند فرصتی را برای ایفاء نقش اساسی تر صنعت بیمه در اقتصاد کشور فراهم نماید.

 

منبع : ریسک نیوز
/ 0 نظر / 54 بازدید