افزایش عملکرد به روش قهرمانان ورزشی

چگونه در یک روز کارهایی را انجام دهیم که دیگران نمی‌توانند در یک هفته انجام دهند، بدون آنکه خسته شویم و سپس باانگیره و انرژی به خانه برگردیم؟

کارهایی که می‌خواهید در 5 سال آینده انجام دهید را در یک سال به‌پایان برسانید!

  •  اگر معمولا خسته هستید و در محل کارتان بازده لازم را ندارید و همچنین در خانه انرژی کافی برای گذراندن با افراد خانواده را ندارید، مدیریت عملکرد مهم‌ترین مهارتی است که باید بیاوزید.
  •  قهرمانان تنیس دنیا از نظر مهارت و نگرش با افرادی که قهرمان نمی‌شوند تفاوت چندانی ندارند، موضوع در عامل دیگری است که بسیاری از افراد معمولی آنرا نمی‌دانند.
  •  آیزاک آسیموف در طول زندگی خود 512 کتاب نوشت! چگونه چنین چیزی امکان‌پذیر است؟
  • امسال ساعت‌های کاری خود را کاهش دهید و عملکرد خود را حداقل چهار برابر کنید.
  •  قهرمانان ورزشی چگونه به رکوردهای خارق‌العاده دست می‌یابند؟

در یونان باستان علمی وجود داشته که قهرمان‌پروری نام داشت. مدرسان این علم، به ورزشکاران معمولی و بااستعداد آموزش می‌دانند و آنها را قهرمان می‌شدند. نکته جالب آن است که این مدرسان درباره مهارت‌های ورزشی چیزی نمی‌دانستند. آموزش آنها بر افزایش عملکرد شخصی متمرکز بود.

شما هم می‌توانید قهرمان کسب‌و‌کار خود شوید و با به‌کارگیری روش‌هایی که قهرمانان ورزشی استفاده می‌کنند، کارایی خارق‌العاده‌ای داشته باشید!

موضوع فقط داشتن مهارت‌های بالا نیست. بسیاری از کسانی که مهارت‌های بسیار بالایی دارند کارایی ضعیفی از خود ارائه می‌دهند؟

مرزهای سرعت مرتبا شکسته می‌شوند. اهرام ثلاثه در 400 سال ساخته شد، هتلی مشابه آن و تقریبا با همان ابعاد در آمریکا در 400 روز ساخته شد. مرزهای سرعت مرتبا شکسته می‌شوند.

پس چرا موفقیت خود را بسیار سریع‌تر نکنیم؟
بسیاری از مدیران فکر می‌کنند فقط با مدیریت زمان بهتر می‌توانند موفق شوند. مثلا تصمیم می‌گیریم به کار مهمی چهار ساعت وقت اختصاص دهیم، ولی قبل از آنکه چهار ساعت به‌پایان برسد خسته می‌شویم و نمی‌توانیم تمرکز کنیم یا حوصله انجام آن کار را نداریم. بنابرین مدیریت زمان کافی نیست. باید عملکرد خود را بالاتر ببریم.

کار زیاد، مداوم و خسته‌کننده بزرگترین مانع پیشرفت و جهش در کسب‌و‌کار است!

 دیدگاه‌های اشتباه رایج درباره عملکرد و کارایی:

هرچه در آرامش بیشتری باشیم عملکرد ما افزایش پیدا می‌کند.
این دیدگاه معمولا اشتباه است و اگر مدت زیادی در آرامش به‌سر ببرید عملکرد شما به‌شدت کاهش می‌یابد. قهرمانان ورزشی خودشان را تحت فشار سنگین قرار می‌دهند تا بتوانند ظرفیت خود را بیشتر کنند. ولی موضوع به اینجا ختم نمی‌شود، لازم است کارهای دیگری را هم انجام دهید.

اگر انگیزه بالایی داشته باشیم حتما موفق می‌شویم.
برای موفقیت و انجام کارهای بزرگ انگیزه کاملا مهم و حیاتی است، ولی کافی نیست. افراد ممکن است به‌راحتی بر اثر موارد ساده‌ای مانند گرسنگی یا خستگی انگیزه خود را از دست بدهند و نتوانند در یک روز کاری عملکردی عالی داشته باشند.

اگر ساعات کاری را طولانی‌تر کنیم و بیشتر تلاش کنیم کارهای بیشتری انجام می‌دهیم.
موفق‌ترین قهرمانان ورزشی فقط چند ساعت در روز تمرین می‌کنند و سپس استراحت می‌کنند. همچنین آنها معمولا در 7 تا 9 سال بازنشسته می‌شوند و درآمد کافی و حتی بیش از حد لازم برای ادامه زندگی دارند. کارآفرینان معمولا حداقل روزی 9 تا 10 ساعت کار می‌کنند و این‌کار را به‌مدت 40 سال ادامه می‌دهند. شما کدام را بیشتر می‌پسندید؟ البته ما می‌توانیم یک کارآفرین باشیم، ولی مانند قهرمانان ورزشی کار کنیم!

/ 0 نظر / 11 بازدید