تعیین تعداد نماینده شرکت های بیمه از سوی بیمه مرکزی

از سوی بیمه مرکزی صورت گرفت:پژوهش علمی برای تعیین تعداد بهینه نمایندگان بیمه برای هر شرکت بیمه بیمه مرکزی به منظور تعیین تعداد بهینه و مطلوب نمایندگان بیمه برای هر شرکت بیمه ،پژوهش علمی تعریف واجرا کرده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی ، حبیب میرزایی با اعلام این خبر افزود: براساس نتایج این پژوهش، تعداد بهینه نمایندگان هر شرکت بیمه با توجه به سطح توانگری مالی و همچنین میزان حق بیمه تولیدی شبکه فروش و تعداد نمایندگان بیمه فعلی شرکت مشخص شده است.

 

معاون نظارت بیمه مرکزی بر اساس نتایج این پژوهش، شرکتهای بیمه ایران،آسیا ، البرز، دانا، معلم، پارسیان، سینا و ایران معین را مجاز به جذب نماینده جدید دانست و افزود: شرکتهای بیمه رازی ، کارآفرین، ملت، امید، حافظ، دی، سامان، نوین، پاسارگاد، میهن، کوثر، ما، آرمان ، دارای مازاد نمایندگی ارزیابی شده اند.

وی تصریح کرد: از این پس صدور مجوز جذب و پذیرش نمایندگی بیمه برای هرشرکت باتوجه به نتایج پژوهش مذکور صادر خواهد شد ودر عین حال شرکتهای بیمه متقاضی جذب نمایندگی باید گزارش توجیهی لازم را مبتنی بر برنامه های کسب و کار خود با تعیین تعداد نمایندگی مورد نیاز به بیمه مرکزی ارسال کنند تا در این زمینه تصمیمات مقتضی اتخاذ شود .

میرزایی در پایان گفت: شرکتهای بیمه تا پایان سالجاری مهلت دارند اطلاعات و مشخصات باقیمانده کدهای نمایندگی شناسایی شده را در سامانه سنهاب اصلاح وتکمیل کنند و در همین راستا اعطای مجوز جذب نماینده منوط به رفع مغایرت در سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه(سنهاب) و ارسال گزارش توجیهی تعداد مورد نیاز نماینده است.

شایان ذکر است تاکنون هشت شرکت بیمه البرز، معلم، پارسیان، رازی، سینا، ما، نوین و آرمان نسبت به ثبت و تکمیل اطلاعات نمایندگان در سامانه اقدام کرده اند و از این پس بیمه مرکزی در نظر دارد آزمون جامع نمایندگی بیمه را به صورت متمرکز و از طریق پژوهشکده بیمه برگزار کند

منبع : سایت بیمه مرکزی

/ 0 نظر / 69 بازدید