زندگینامه برترین فروشنده بیمه عمر جهان دکتر فخارزاده

دکتر مهدی فخارزاده در دوم اردیبهشت سال 1301 شمسی به دنیا آمد و پس از طی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان به دانشگاه تهران راه یافت. وی در سال 1325 در رشته حقوق، فارغ‌التحصیل شد. فخارزاده در همین سال عازم ایالات متحده امریکا شد و در آنجا در رشته اقتصاد به ادامه تحصیل پرداخت. وی پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود از سال 1334 به‌عنوان واسطه فروش بیمه، فعالیت خود را در این صنعت آغاز نمود و تا سال 1339 ادامه داد. پس از آن به‌مدت 10 سال نماینده فروش بود و از آن پس به‌عنوان مدیر ارشد فروش در صنعت بیمه آمریکا ادامه فعالیت داد .
فخارزاده در چندین نهاد و مؤسسه بیمه‌ای مختلف سمتهای اجرایی داشته و افتخارات و عناوین بسیاری را از آن خود ساخته است. وی هرساله قریب به 50 سخنرانی را در نقاط مختلف جهان درمورد شیوه‌های فروش بیمه‌های عمر ارائه می‌کند. فخارزاده جزو 3 فروشنده برتر دنیا در زمینه فروش بیمه‌های عمر است و در این زمینه، تألیفاتی نیز دارد.
در مورد ایشان مطلب و موضوع بسیار زیاد است که سعی خواهیم کرد به مرور بخشی از آنرا در اختیار علاقمندان قراردهیم ، همچنین مصاحبه ای مفصل نیز از طرف شرکت سوشیانت بازآر با ایشان در مورد رفتارهای فروشندگان ، رفتارهای خریداران ، چگونگی فروش بیمه نامه و سایر موارد صورت گرفته که هر هفته نسبت به قراردادن بخشی از مصاحبه  ایشان در سایت اقدام خواهیم کرد .
ضمناً با کارشناسان ارشد نیز در مورد حضور ایشان به ایران نظر خواهی صورت گرفته که نظر کارشناسان محترم را به ترتیب بر روی سایت قرار خواهیم داد .

 
دکتر شهرام رحیمی فوق دکتری روانشناسی سازمانی :
از نزدیک دیدن افراد موفق تجربه ای است که شاید فقط یک بار اتفاق بیفتد ملاقات حضوری با ایشان و شنیدن صحبتهای ایشان بسیار متفاوت تر از آنچه می باشد که از طریق تلویزیون یا  CD و ... صورت گیرد .دیدن وجود و لمس فیزیکی افراد موفق منجر به دریافت انرژی پربار ، تحول در رفتار و گاهاً باعث باور خودمان و حرکت به سوی مقصدی جدید می شود . خوشحالم که ایشان به ایران خواهند آمد .
 
در ادامه چکیده زندگینامه استاد مهدی فخارزاده به قلم آقای هاشم پاکرو آمده و برای دریافت متن کامل اینجا کلیک کنید
 
زندگی نامه آقای دکتر مهدی فخار زاده و خاطراتی از ایشان به قلم آقای هاشم پاکرو
  آقای هاشم پاکرو نماینده و امین آقای دکتر مهدی فخارزاده در ایران است و با کوشش و پیگیری صمیمانه ایشان آقای دکتر فخارزاده قبول کردند که در دومین کنفرانس بین المللی بازاریابی  تخصصی بیمه شرکت سوشیانت  بازآر شرکت نمایند. آقای هاشم پاکرو  40 سال فعالیت موثر بیمه ای به ویژه  در بخش بیمه های عمر در بازار بیمه را داشته اند، در همه 40 سال گذشته از زمانی که آقای پاکرو مدیر ارشد آموزش و فروش بیمه بین المللی  ایران و آمریکا در سالهای  1354 تا 1357  بوده اند و با آقای دکتر فخار زاده آشنا شده اند و پس از آن پیوسته بوسیله مکاتبه یا حضوراً در سفر های آقای دکتر فخارزاده  به ایران درکنار ایشان بوده اند، همچنین در سفر آقای هاشم پاکرو به آمریکا روز های متوالی در نیویورک  و نیوجرسی (محل دفتر  آقای دکتر فخارزاده) با ایشان گفتگو کرده اند و بازدیدهائی از شرکت های بیمه و شرکت مترو پالیتن و محل دفتر آقای دکتر فخارزاده  داشته اند آنچه که در پیش رو می بینید زندگی نامه آقای دکتر مهدی فخارزاده و خاطرات آقای هاشم پاکرو از ایشان  است. (عکس هائی از بازدید آقای هاشم پاکرو از دفتر آقای دکتر فخارزاده پیوست است.)

دکترمهدی فخارزاده الگوی با شکوه از یک" نماینده فروش بیمه عمر حرفه ای"  برای همه نمایندگان بیمه عمر دنیا (نوشته: هاشم پاکرو)

 
یادآوری :
1- آقای فخارزاده  از بنیان گذاران انجمن مشابه MDRT بنام انجمن FORUM  میباشد  که هنوز هم فعال  است  واین  انجمن  برای  اولین  بار  عضویت TOP  را  حدود 30 سال قبل طراحی  کرد  که  شرط میزان  کارمزد  مبنای  آن 6 برابر کارمزد سطح  اولیه  است و همین مسئله موجب شد که  انجمن MDRT نیز به  فکر  طراحی  عضویت TOP افتاد.
2- هر ساله حدود 21000 نفر در عضویت  MDRT قبول  میگردند  و به هر دلیل از جمله به دلیل نبودن بودجه  سفر – نگرفتن ویزا  و غیره  اکثریت آنان موفق  به شرکت در سمینار های  آموزشی   و گردهمائی  اعضا  MDRT در آمریکا نمی شوند  و تنها حدود 7000 نفر موفق به سفر  به آمریکا  می گردند.
3-در سطح  TOP OF TABLE هر ساله  حدود 350 تا450 نفر قبول  می گردند  که بخشی  از آنان نیز موفق به  سفر  به آمریکا  نمی شوند.
4-آقای دکتر  فخارزاده  از اعضاء فعال  اجرائی  و سخنران جلسات MDRT  بوده اند و از جمله  2  سال ، از  اعضاء هیئت  مدیره این انجمن بوده اند .
  منشور اخلاقی MDRT
 اعضای انجمن MDRT باید  خود را ملزم  به رعایت  و بر آورده کردن  کامل  اصول  اخلاقی  MDRT بدانند که می بایست  تامین کننده ی بالاترین استاندارد های عضویت این انجمن باشند. این استاندارد ها برای عموم مردم ونیز  برای صنعت و حرفه بیمه ، مفید و سودمند خواهند بود:
1. همواره سود و منفعت مشتریان خود را بالاتر از سود ومنفعت شخصی  خود قرار دهید.
2. حفظ و بر قراری بالاترین استاندارد های  شایستگی حرفه ای و ارائه برترین  مشاوره های ممکن  به مشتریان  از طریق حفظ و بهبود شایستگی ها ، مهارت ها و دانش خود.
3. با اطمینان خاطر  کامل و به صورتی ممتاز و محسوس ، تمامی امور مربوط به کسب وکار  مشتریان تان و اطلاعات شخصی  آنان رسیدگی کنید.
4. به صورت کامل و کافی ، تمامی حقایق لازم جهت  توانمند سازی  مشتریان برای گرفتن تصمیمی آگاهانه، را در اختیار وی قرار دهید.
5. نظام اخلاقی ورفتاری را پیش بگیرید که به طور مطلوبی ، منعکس کننده ی ارزش های والای  صنعت بیمه های زندگی و انجمن MDRT باشند.
6. تصمیم بگیرید که هرگونه  جایگزینی و تغییری در بیمه نامه یا امور مالی که  انجام می دهید ، باید فقط در راستای  منافع مشتری باشد.
7. از مقررات و قوانین جاری موجود در صنعت بیمه های زندگی  پیروی کنید  و به آنها وفادار بمانید.

شیوه زندگی و تغذیه  آقای دکتر فخارزاده در آمریکا
 همانطور که می دانید کشور آمریکا یک کشور سرمایه داریست که  پر از رقابت های خاص و فروش کالا  در آن سطوح متنوع وجود دارد  واین دیدگاه  در زمینه تغذیه و تولید گوشت های مرغ  ، گاو ، گوسفند و ماهی  غیر ار گانیک و غذا های  فست فود  و تولید  انواع  نوشابه های  الکلی  و گازدار ،قهوه  و غذا های کنسرو  شده  و تغییر  شکل  داده شده  مثل سوسیس و کالباس مشتری فرا گیر شده است . پژوهش علمی جدید ثابت کرده است خوردن و آشامیدن  این نوع غذا ها و آشامیدنی ها بیماریهای جسمی  و روان   تنی بسیاری را موجب شده است  که در سا لهای اخیر مورد اعتراض  پزشکان  حاذق  و متخصصان  تغذیه  و اطباء گیاهی و طب جانشین قرار گرفته است.
نکته بسیار  با اهمیت  که  می تواند برای فروشندگان  بیمه عمر در دنیا  و به ویژه  در ایران آموزنده  باشد  شیوه  زندگی  سالم و تغذیه  صحیح ایشان  است  که راز  ماندگاری ،عمر طولانی ، سلامت کامل ،انرژی  فراوان ، کار طولانی  توام با شادابی  و هوش و حافظه شگفت او را  آشکار می کند با نگاهی  به این شیوه زندگی  و تغذیه   و الهام  از آن  می توانیم  در زندگی  خود معجزه بیآفرینیم.
آقای دکتر فخار زاده  در طی حدود 60 سال  حضور در آمریکا  لب به مشروب و سیگار  نزده اند- در کشوری که  بعضی از آمریکا ئی ها  روزانه 10 فنجان قهوه  می خورند، در طی 60 سال فقط 4 فنجان قهوه خورده اند – قمار حتی تفننی نکرده اند – نوشابه های گازدار –قندو شکر سفید- غذا های کنسروی – گوشت خوک –سوسیس وکالباس  را ابداً نخورده اند ونمی خورند .اصولاً ایشان معتقدند  که هر چه بد است و برای بدن  مضر است را نباید خورد،سرخ کردنی به میزان کم  و انواع سس  و ادویه تند  را نیز خیلی کم  می خورند . چون ایشان کمی قند دارند  شیرینی طبیعی  مثل عسل ،خرما ، کشمش را  نیز  به میزان کم میخورند ، نمک سفید را خیلی کم می خورند و بیشتر در صورت امکان نمک دریا می خورند.
 ساعات خواب و بیداری : تحت  هر شرایط  هر  شب  ساعت  10 می خوابند   و  ساعت 5/ 3 تا  4  صبح  بیدار می شوند  و پس از  استحمام ، به مدت 50 دقیقه ورزش سوئدی  می کنند  و آنگاه نماز می خوانند ، نیایش ایشان  به در گاه  خداوند  در همه  سا ل های گذشته ترک نشده است  و سپس به صرف صبحانه که معمولاً خودشان درست می کنند  می پر دازند  و بعد  کار روزانه  ایشان با شادابی  و انرژی فراوان  شروع می گردد  و تا  عصر ادامه  می یابد.
 برنامه مثالی یک روز تغذیه  آقای فخار زاده :
صبحانه : یک گریپ فروت – حلیم( شامل: یک حبه سیر و سبوس  جو آماده با  آب، زنجبیل ، پودر دارچین ، سیب قاچ کرده ، میوه ،گردو ، 12 بادام( سیب و گردو بوی سیر را می برد) در صورت امکان کره - مربا - پنیر
 ناهار : اگر در منزل باشد ( ناهار اصولاً در آمریکا حداقل است) آبگوشت  با گوشت مرغ یا بوقلمون ( گوشت قرمز  بندرت میخورند) عدسی – خوراک لوبیا – 2 اسلچ نان سبوس دار – انواع خورشت
 اگر مهمان باشند یا مهمان داشته باشند خوراک های سالم و توام با سبزیجات مثل خوراک چینی – مرغ و ماهی  حتی المقدور  ارگانیک
شام : مفصل تر است  و معمولاً هر شب سالاد  و ماهی  و خوراک  های ایرانی مثل آبگوشت مرغ و انواع خورشت ها
 این  شیوه  زیستن  راز سلامت ، شادابی، بذله گوئی ، تمرکز  حواس ، پر کاری ، جاذبه ، موفقیت و شهرت  آقای دکتر فخارزاده است  که به مراتب  از شهرت کاری  ایشان مهم تر و آموزنده تر  است .شاید برای خواننده این سطور حیرت آور باشد که ایشان در سن 90 سالگی دارای دندان سالم بوده و فاقد دندان مصنوعی می باشند. اواخر دی ماه  1390 چشم پزشک ایشان چشمان وی را معاینه کرده و برای  اولین بار  عینک پیر چشمی تجویز کرده  است! و ایشان هزگز سابقه بیماریهای چشمی مانند آب مرواریدو غیره نداشته و چشم پزشک گفته است که چشمان شما یک جوان 30 ساله است !!!

 / 0 نظر / 476 بازدید