پرداخت دیه یک میلیارد و435 میلیون تومانی به سه مصدوم حادثه رانندگی

پرداخت دیه یک میلیارد و ۴۳۵ میلیون تومانی به سه مصدوم حادثه رانندگی صندوق تأمین خسارت های بدنی از پرداخت دیة یک میلیارد و۴۵۳ میلیون و۷۳۰ هزار تومانی به سه مصدوم حوادث رانندگی در استان فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق تامین خسارت های بدنی، علی جباری مدیر عامل صندوق تأمین خسارت های بدنی و هیات همراه در دیدار مصدومان حوادث رانندگی استان فارس ضمن قدردانی از زحمات خالصانه خانواده این مصدومان در نگهداری و پرستاری شبانه روزی از آنها، گفت: خدمت رسانی به افراد آسیب دیده و بی پناه از مصادیق اصلی منفعت رسانی به خلق است و این صندوق به عنوان یک نهاد حمایتی این موضوع را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.
علی جباری با انتقاد از بی مبالاتی و عدم مسئولیت پذیری رانندگانی که پس از حادثه رانندگی، مصدوم را در صحنه تصادف رها کرده و متواری می شوند گفت: این صندوق برای تعقیب این افراد که بر خلاف اصول اولیه انسانی و ارزش های دینی با رها کردن مصدومان در صحنه تصادف، جرم دیگری مرتکب می شوند، ساختار جدیدی طراحی کرده است و در این راستا از تمام ظرفیت های قانونی خود استفاده می کند.
وی وصول غرامت های پرداختی به مصدومان از مقصر حادثه را صیانت از منابع صندوق و حمایت از حقوق مردم دانست و گفت: شناسایی و باز پس گیری غرامت های  پرداخت شده به مصدومان حوادث رانندگی از مهمترین برنامه های  صندوق در سال جاری است.
مدیر عامل صندوق تأمین خسارت های بدنی، تأمین منابع مالی پیش بینی شده برای صندوق در ماده ۱۱ قانون بیمه شخص ثالث را یکی از مواردی دانست که نیازمند مساعدت مسئولان است و گفت: اگر منابع مالی صندوق به موقع تأمین شود متعاقبا خدمت رسانی به هموطنان نیازمند با سرعت بیشتر و در زمان کوتاهتری انجام می شود.
در جریان دیدار جداگانه با این مصدومان، مدیر عامل صندوق تأمین خسارت های بدنی به یک جوان ۲۳ ساله شیرازی که در اثر تصادف با موتورسیکلت در کما به سر می برد مبلغ ۵۶۹ میلیون تومان، به یک معلم ۵۳ ساله که در اثر تصادف با موتور سیکلت دچار ضربه  مغزی شده و قادر به تکلم و حرکت نیست ۵۴۹ میلیون تومان و  به یک زیان دیده ۷۳ ساله مرودشتی که در حادثه رانندگی قطع نخاع شده است مبلغ ۳۱۷ میلیون تومان دیه پرداخت کرد.

/ 0 نظر / 34 بازدید