10 ویژگی کارآفرین برتر


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تجار موفق خصیصه‌های مشترک زیادی دارند. آنان جسور و خوش‌بین هستند. افراد منظم و خودانگیخته‌ای بوده و ایده‌های جدیدی را که در مسیرشان می‌بینند،

 1- انضباط
این افراد روی از بین می‌برند. آنها راهبردهای مشخصی داشته و راهکارهایی را برای طرح‌ریزی آن در اختیار دارند. کارآفرینان موفق خود را مقید می‌کنند که هر روز گام‌هایی را برای رسیدن به اهدافشان بردارند.
2- اعتقاد
کارآفرین در مورد این‌که آیا می‌تواند موفق شود یا کارش ارزش موفقیت را دارد سوال نمی‌کند. آنها با علم به این‌که می‌توانند کسب و کار موفقی داشته باشند، خیالشان راحت است. آنها از کارشان مطمئن‌ هستند.
3- ذهن باز
کارآفرینان درک می‌کنند که هر اتفاق و موقعیتی یک فرصت کسب و کار است. آنها توانایی دارند به هر چیزی در اطرافشان نگاه کنند و در راستای اهدافشان بر آنها متمرکز شوند.
4- خودانگیختگی
کارآفرینان می‌دانند که اگر کاری باید انجام شود، خودشان باید آن را آغاز کنند. آنان عوامل را بررسی کرده و اطمینان حاصل می‌کنند که پروژه‌ها در مسیر درست در جریانند. آنها خودانگیخته‌اند و منتظر اجازه کسی نمی‌مانند.
5- رقابت
بسیاری از شرکت‌ها به این دلیل تشکیل شده‌اند که یک کارآفرین می‌دانست می‌تواند کاری را بهتر از دیگری انجام دهد. آنها نیاز دارند در کسب و کاری که آغاز می‌کنند برنده باشند. یک کارآفرین، موفقیت‌های خود را برجسته و متمایز خواهد کرد.
6- خلاقیت
یک جنبه از خلاقیت، قادر بودن به ایجاد ارتباط بین اتفاقات یا موقعیت‌های به‌ظاهر نامربوط است. کارآفرینان اغلب راه‌حل‌هایی را ارایه می‌دهند که تلفیقی از راه‌های دیگر است. آنها در محصولاتشان تغییراتی ایجاد می‌کنند تا آنها را در صنایع جدید به فروش برسانند.
7- تصمیم‌گیری
کارآفرینان با شکست‌هایشان مغلوب نمی‌شوند. آنها به شکست به‌عنوان فرصتی برای موفقیت نگاه می‌کنند. آنان تصمیم می‌گیرند تمام تلاش‌هایشان را به‌سوی موفقیت سوق دهند، بنابراین دوباره و دوباره سعی خواهند کرد تا به نتیجه برسند. کارآفرینانِ موفق به "نمی‌شود" اعتقادی ندارند.
8- مهارت‌های بالای انسانی
یک کارآفرین، مهارت‌های ارتباطی قوی‌ای برای فروش محصولات و انگیزش کارمندانش دارد. اغلب کارآفرینان موفق می‌دانند که چگونه کارمندانشان را تشویق کنند تا کسب و کارشان از هر نظر رشد کند.
9- قوانین کاری مستحکم
کارآفرین موفق معمولا اولین کسی است که به دفتر کارش می‌آید و آخرین فردی است که آن‌جا را ترک می‌کند. آنها در روزهای تعطیل سر کار می‌آیند تا اطمینان حاصل کنند به نتایج دلخواهشان می‌رسند. ذهنشان کاملا درگیر کار است، چه در محل کارشان باشند و چه نباشند.
10- اشتیاق
اشتیاق مهم‌ترین خصیصه کارآفرین موفق است. آنها واقعا کارشان را دوست دارند. آنها تمایل دارند ساعات بیشتری را صرف به نتیجه رساندن کارشان کنند چون لذتی که از کار می‌برند بیش از به‌دست آوردن پول از آن کار است. کارآفرین موفق همواره در مورد راه‌های جدید بهتر ساختن کسب و کارش تحقیق و مطالعه می‌کند.
کارآفرینان موفق می‌خواهند ببینند چشم‌انداز در قله کسب و کارشان چگونه است. وقتی آن را ببینند، می‌خواهند حتی فراتر از آن بروند. آنها می‌دانند چگونه با کارمندانشان صحبت کنند تا در کسب و کار موفق باشند.

جیمز آدامز

/ 0 نظر / 52 بازدید