اشتیاق سوزان اولین قدم برای موفقیت

 
ناپلئون هیل در کتاب کلاسیک و معروف خود ، بیاندیشید و ثروتمند شوید،می نویسد:"اشتیاق نقطه ی شروع تمام موفقیت هاست....گام اول برای رسیدن به دولتمندی" و او برای توصیف 500 شخصیت  موفقی که زندگی آنها را مورد مطالعه قرار داد از این صفات استفاده کرد:مجذوب ، دستخوش یک میل شدید ، دارای قلب های تپنده و سوزان در آرزوی اهداف.
آیا شما می توانید احساسات خود را در مورد اهدافتان با کلمات بالا توصیف کنید؟

آیا شما اولین تجربه ی عاشقانه تان را به یاد می آورید.همین حالا لحظه ای درنگ کنید و آن را به یاد آورید.آیا به خاطر دارید که چگونه اوتمام فکر شما را به خود مشغول کرده بود؟چگونه در رویای شما و در کلام شما حضور دائمی داشت؟زمانی که او حضور نداشت ساعت ها پشت تلفن با او صحبت می کردید.وقتی که حضور نداشت یا با او صحبت نمی کردی تمام وقت آینده ی خود را با او ، در رویای خود می ساختید.در یک کلام او شما را شیفته ی خود کرده بود.

اشتیاق سوزان آنقدر  قدرتمند است که مردم برای ارضای آن بر سر زندگی ، آزادی و همه چیز خود ریسک می کنند.شانسی که شما دارید این است که شما لازم نیست مانند کسانی که در شرایط بسیار سخت دست به مهاجرت غیر قانونی می زنند ، بر سر زندگی خود ریسک کنید،اما می توانید تصور کنید که اگر میل و اشتیاق شما در مورد آرزوهایتان مانند آنها بود چه اتفاقی می افتاد؟

ناپلئون هیل می گوید :
"انسان چه سرنوشت متفاوتی می تواند داشته باشد اگر هدف بزرگی را انتخاب کند و آنقدر بر سر آن بایستد تا تمام فکر و ذهن او را مشغول کند"

الان زمان عمل است:

فروشندگان حرفه ای می دانند که برای رسیدن به یک فروش موفق ، بایستی احساسات مشتری را برانگیخته کنند. می دانید چرا برای یک فروشنده مهم است که شما با اتومبیل مورد نظر مسافتی را به طور آزمایشی رانندگی کنید؟آنها می دانند که تجربه ی این کار می تواند احساساتی را برانگیخته کند که منجر به میل و آرزو می شوند.بنابراین از همین روش برای برانگیخته کردن احساسات خود استفاده کنید.اهدافتان را تجربه کرده و لمس کنید.

خانه ی جدیدی می خواهید؟همین امروز یک کتاب یا مجله در خصوص معماری و دکوراسیون داخلی بخرید.آخر هفته ها را به سرزدن به آژانس های املاک و بازدید از خانه های برای فروش بگذرانید.(ذهن خود را مملو از آرزو کنید،تجربه ی عاشقانه را به یاد می آورید؟)

هر اندازه که سوخت آتش آرزویتان را بیشتر کنید ، شما بیشتر شیفته ی آن شده و در مسیر مستقیم رسیدن به آن قرار می گیرید.
/ 0 نظر / 61 بازدید